Eski defterleri karıştırmakla oyalanmayın!

Bu ülke ne çektiyse dedikodudan çekti,

Dedikodu fitne fesadı beslemekten başka bir işe yaradığı yok.

Şimdi de tutturmuşlar şu kişi Gülen’le görüştü bu kimse Gülen’in ayağına gitti bilmem ne?

Ben bu tür dedikodularla vakit öldüren, haber yapan, bu konuda yazı yazanlara acıyorum.

Yahu arkadaş daha düne kadar devleti bir ahtabot gibi saran bu FETÖ melanetine bulaşmayan mı var, kimisi isteyerek kimisi istemeyerek, ama FETÖ’nün bu kadar dış destekli bir örgüt olabileceği, gün gelir Meclis’i ve Külliye’yi bombalayacakları kadar zalim olabileceğini kim tahmin edebilirdi ki? O hain ekibin beyin takımı içinde yer alanların dışında.

Bazı hadiselere insanın aklı ermiyor arkadaş. 15 Temmuz gecesi bu işin başında FETÖ var denilice ben şok olmuştum, çünkü anlamakta zorlanıyordum.

Beni mazur görün

*Hakan fidanın tutuklama teşebbüsü,

*Gezi olayları,

*17-25 Aralık hadiselerinin hükümeti devirmeye yönelik olaylar olduğuna vatandaşlarımızın bir kesimi inanmamıştı değil mi? Kimi düşünce inanları deyince de yok efendim “yolsuzlukları örtemeye çalışıyorsunuz” şeklinde onları suçlayan vardı.

Şimdi de tutturmuşlar;

Abdullah Gül bu adamla görüştü mü?

Ahmet Davutoğlu görüştü mü?

Recep Tayyip Erdoğan onları besledi, bilmem ne?

Arkadaş ülkenin gidişatı bir açıdan bu üç ismin selamlaşmasına bağlıyken ne diye milletin aklına soru işareti bıkarak dedikodu yapıyorsunuz?

Hatırlarsanız Dershanelerin kapanması sırasında FETO çok bağırıp çağırmıştı. Dershanelerin kapatılmasının gereği üzerinde Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sait Yücel’in başkanlığında 5 dershane kurucusu olmak üzere 35 ilgili kişilerin katılımıyla 3 saat değerlendirme toplantısı yapıp fikrimizi TBMM’ye TkMM aracılığıyla göndermiştik.

O esnada Uzay tv’ye bir beyanda bulununca “Fethullah Gülene bağlı bir çok eğitim kurumu var, işin ucu ona dokunuyor, varsın onun da bir çift sözü olsun ne olacak” demiştim.

Niye öyle söylemiştim, çünkü ben devletimizi kontrolüne alan bu hareketin hükümetle araları düzeleceği umudunu taşıyordum. Ne yapayım benim iyi niyetim buraya kadar işlemişti.

Eğer bu ülkeye huzur gelsin istiyorsanız

FETÖ hareketini bahanesiyle birçok mağdur vatandaşlarımız var, bu kurulan komisyonun cesur ve pratik çalışarak bu mağdur vatandaşlarımızın bu lekeden kurtulmasını çabuklaştırmak lazımdır diye düşünüyorum.

Bu komisyonun 8:00-17:00 memur mantığıyla çalışmaktansa mesaisini iki katına çıkararak hiç olmazsa cumhurbaşkanımız kadar aktif bir çalışma sitilinde mesai yapmasını bekliyorum. Ülkenin huzuru bir nebze onların verimli çalışmasına bağlıdır.

*Dernek üyeliği,

*Sendika üyeliği,

*Bank Asya hesabı,

*Pasif Baylokcçuları, hata suçu sübut bulmamışsa Allah adına yemin ederek bu hareketten ayrıldığına söz verenleri dahi ayrı tutmak lazım, daha sonra ne halt işleyeceği zaten anlaşılır, kanaatimce bu tür kimseleri bir an evvel bu davadan ma’fu tutmak lazım, eğer ülkemize bir huzur gelsin istiyorsanız beklenen budur, ama dedikodularla vakit öldürmemizi istiyorsanız sabah FETÖ, akşam FETÖ deyin, bu ülkede insanlar nefesini boşuna tüketmeye devam etsinler.

Kanaatim o ki bu belalı ihanet çetesinin beyni durumunda olanların sayısı 5-10 bini geçmez. Yüz binleri bu örgütle bağdaştırmak olayı sulandırmaya ve su-i istimal etmeye müsait hale getirmek, Külliye ruhunu bir kesin insanların dualarından mahrum bırakmak, demektir.

Valla dert büyük, Allah rızası için doğru çalışır, doğru yaşarsak hayat kolaylaşır yoksa sıkıntılar yakamızı bırakmaz.

Benden söylemesi.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Eyüphan Kaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi