İZMİR YAZARLAR BİRLİĞİ SOHBETLERİ HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

2018 / 2019 senesi içinde İzmir Yazarlar Birliği Derneği nin tertiplediği bilgilendirici aydınlatıcı seminerler sohbet tadında ve büyük bir hızla devam ediyor. Konak Kemeraltı'nda dernek ofisinde yapılan muhabbet dolu bu seminerlere gerek akademisyenler gerekse vatandaşlar büyük ilgi ile takip etmektedirler.

Bu haftada değerli konuklarının karşısına konusunun uzmanı akademisyen ve yazar bir konukla çıkıyor. Selçuklu ve Türk Devletleri konusunda yazdığı eserlerle son dönem dikkat Çeken D.E.Üniv. Ortaçağ Doçentlerinden Erkan Göksu Hocanın bu hafta "Dğumunun 1000.Yılında Bilge Vezir Nizamülmülk ve Selçuklular"konusu ile Cumartesi sohbeti devam ediyor. Bu sohbete Yazar Birliği İzmir şubesi olarak tüm değerli kültür misafirlerini hem sohbete hem de çaya bekliyor...

Doç. Dr. Erkan Göksu Kimdir?

1976’da Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde doğdu. İlkokulu Yeşilyurt’ta, ortaokul ve liseyi Malatya’da okudu. 1998 yılında Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü bitirdi. 1999’da Kırıkkale Üniversitesinde önce İnkılap Tarihi okutmanı, ardından Tarih Bölümü Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. 2004 yılında Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde hazırladığı Türk Kültüründe Silah konulu tezle Yüksek Lisans’ını, 2008 yılında da Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Ortaçağ Tarihi Anabilim Dalı’nda hazırladığı Türkiye Selçuklularında Ordu konulu tezle doktorasını tamamladı. 2009 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Ortaçağ Tarihi anabilim dalına Yard. Doç olarak atandı. 2013 yılında Ortaçağ Tarihi doçenti unvanını aldı. 2015 yılı içerisinde altı ay süre ile Ardahan Üniversitesi İnsani İlimler ve Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünde görev yaptı. Aynı yıl içerisinde Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde çalışmaya başladı. Hâlen aynı görevde bulunan Göksu, evli ve iki çocuk babasıdır.

2011 yılında Türk Tarih Kurumu 80. Yıl Bilim ve Teşvik Ödülü’ne, 2012 yılında ise Türk Ocağı 100. Yıl Ziya Gökalp İlim Teşvik Armağanı’na lâyık görülen Erkan Göksu’nun, başta Selçuklu tarihi olmak üzere Ortaçağ Türk tarihinin muhtelif konuları hakkında yazılmış birçok kitabı, tercümeleri ve bilimsel dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bülent Ertekin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.