Yıldırım Beyazıt Üniversite yerleşkesinin Çubuk ilçesin de açılışı..

Sayın Cumhur Başkanının Yıldırım Beyazı Üniversitesi açılışını yapmasını son derece memnuniyet verici bulduk..

Ankara da 5. inci devlet üniversitesinin çubuk ilçesinde 1402 Ankara savaşına da atıfta bulunarak ve bu değerler öne alınarak açılış yapılmasını önemsiyoruz..Tarih, kültür, sosyolojik ve çevresel konuların toplamıyla her açıdan mutlu oluyoruz..

Bu sevindirici açılış, Türk tarihinin en büyük zaferlerinden Sakarya zaferinin yaşandığı toprakların çocukları olarak bizlerin, Polatlıların beklentilerimizi de yükseltmektedir..Sakarya zaferi, sonucunda Türk milletinin cumhuriyetle taçlandığı muhteşem bir zaferdir..

Diğer taraftan bölgemiz son derece geniş ve aktif sosyal ve ekonomik varlığımız, güçlü ulaşım alt yapımız, insanımızın çağının seviyesiyle uygun hayat tarzı ile kültür varlığı ile böyle bir Üniversitenin bünyesinde kuruluşunu Polatlımızın hak ettiği çok açıktır..

Daha açık ve net ifade ile Polatlı tüm anlatılan ölçüler göze alındığın da Çubuk ilçemizden hiçbir nokta da geri değil hatta pek çok öncelikleri olan bir modern şehirdir..Polatlı da Üniversite kuruluşu için ayrılmış ikibin beşyüz dönümlük çok geniş bir alan mevcuttur..

Yine Polatlı Organize Sanayinde ise teknoloji donanımları için yediyüz dönüm geniş bir arazi ayrılmış durumdadır..Polatlımıza “Savunma Teknolojileri Milli Savunma Üniversitesi” mutlaka kurulmalıdır..

Polatlımızın bunu iktidar mevkiine, icra makamına anlatacak aktaracak ve hakkımızı mutlak alacak vizyon sahibi siyasetçilere acilen ihtiyacı vardır..

Maalesef görülen ve yaşanılan o ki

Polatlının sorunları ilgili kurum ve kuruluşlara yeterince iyi anlatılamıyor ve Polatlımız sorunlarıyla baş başa kalmaya devam ediyor..

Polatlı, askeri birliklerin ve okulların yöremize konuşlandırılaması konusun da ciddi bir mevzi kaybına uğramıştır..

Yıllardır genel kurmay programın da olan askeri birliklerin ve okullarının Polatlı’ya taşınma konusu (devreye giren başka yörelerce budanmış, elde kalanın küçük mevzi birlikler seviyesin de olacağı anlaşılmış olup) hayale dönüşmüştür..Polatlılının şu an elinde kalan, söylemin bile ortaya çıkmasıyla artan kiralar olmuştur..

Sayın başbakanın mecliste grup toplantısın da bire bir Polatlı’ya taşınacağı müjdesini alan Polatlı halkı, elde kalan hayal kırıklığının şokunu halen yaşamaya devam etmektedir..Bu konularda Polatlılı esnafımız ve hemşerilerimiz artık elle tutulur somut şeyler beklemektedir..

Sosyal ve ekonomik imkanları ve konumu itibari ile pek çok ilden büyük olan Polatlı’ mızın bu talepleri en doğal hakkıdır..

Çok iyi biliyoruz ki Polatlı'mız da bu ülkeye, diğer iller ve ilçeler kadar yakındır..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mahir Özel - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.