DERSİMİZ ‘’BANU AVAR’’

Banu AVAR’ın kitaplarında Avrupa Birliği gerçeğini ve AB’nin bin-bir yüzünü çok net görebiliyorsunuz. Avrupa Birliği’nin ülkemizde hangi alanlarda,etkili olduğunu,yardımlarını nasıl su gibi dağıttığını okuyup öğrendikçe ister istemez kafanız karışıyor. AVAR, AB’nin bir emperyalist proje olduğunu açıklarken aynı zamandaAB’nin temel amacının ‘’süper Avrupa Devleti’’ kurmak olduğunu anlatmaktadır. Ancak bu amacın yanında aslında ABD'ninde desteği ile kurulup büyük bir işbirliği içinde olduklarını da biliyoruz.

Banu AVAR,gençlerimizin Avrupa’dakarşılaşacakları zorlukları ve çeşitli sorunlarıörnekleriyle çok güzel dile getiriyor.. Başta erasmus ve çeşitli imkanlarla Avrupa'da eğitim almak isteyengençlerimiz olmak üzere,Avrupa'dayaşamayı hayal eden herkesin önce bu kitapları mutlakaokuması gerektiğini düşünüyorum.

Ülkemizdekibir çok, sendika, belediye, bakanlık, oda, baro, vakıf, dernek, üniversite, kooperatif, klup, b anka, gibi sayısız kurum bu hibeleri almıştır. Sözde halkımıza eğitim vermek bilinçlendirmek vaadiyle bu hibeler yapılmaktadır.Birçok kurum AB fonlarını almak için proje hazırlama yarışı içine girmişlerdir.Özellikle genç beyinler bu projelere yönlendirilmektedir.

Çok çarpıcı örneklerle verilen bu hibelerin kullanıldığı alanları öğrendiğimizde nasıl bir sarmalın içinde bulunduğumuzu görebiliyoruz.

Kahvaltı kültürü bile olmayan Avrupa bize peynir yapımını, yağ yapımını, bal üretimini, ağaç dikiminiöğretiyor. Aslında tüm bunların altında yatan amaçlarına ulaştıklarında ise kaymağı kendilerinin yemek istediği apaçık ortadadır.

Bizim kültürümüzde halı-kilim yüz yıllardır süregelen, türkülere, resimlere konu olan kadınlarımızın el emeğidir. Avrupa bu konuda da bize ders vermeye kalkmaktadır.

Her fırsatta Ülkemize el uzatarak Demokrasi ve Özgürlük üzerinden ders vermeye kalkan Avrupa Birliği,bu masum gösterilenhibelerle ülkemizde küçük topluluklar halinde daha büyük kitlelere ulaşmayı hedeflemektedir.

Sadece bizimkültürümüze göz dikmekle kalmayıp, eğitim alanımıza uzattığı sanal eliyle ilkokul kitaplarımızdan, yurt sevgisini, Atatürk adını, Ulusal Bağımsızlık, Ulusal birlik, Ulusal güvenlik gibi kavramları çıkarmış, İstiklal M arşı'nı ise silmiştir.

Başka hiçbir ülkede uygulanmayan el yazısı ile öğrenmeye zorlanan çocuklarımız 70-80 yıl geriye götürülmek istenmektedir. Bunların yanında kitaplara AVRUPA BOYUTU kavramı yerleştirilmiştir. Bizim ulus olmamızdan korkan Emperyalistler bizi bu hibelerle, gençlerimizi erasmus gibi davetlerle ele geçirip parçalamayı hedeflemektedir.

Sorgula mayan bir toplum olarak okumadan sadece anlatımlara dayanarak AB nin hayranı olup çıkıyoruz.Sürekli demokrasiden,özgürlükten,insan haklarından dem vuran AB’nin kendi ülkelerindeki gerçeği bilmiyoruz. Onlarca etnik gurupların bulunduğu ülkelerde tek dil kullanma zorunluluğunu, hergün kadınların şiddete maruz kaldığını bilmiyoruz.

Banu AVAR’ın AB konusunda ki tüm kitaplarının mutlaka okunması gerektiğinin bir kez daha altını çizmek istiyorum. Sadece Avrupa ülkeleri değil, Avrasya, Balkanlar ve Kafkas ülkelerinide okuyarak tanıyorsunuz.

Bu gün 507 milyondan fazla nüfusa sahip olan 28 üyeli Avrupa Birliğinde 24 Milyondan fazla işsizin bulunduğu, AB’de evsizlik ve açlıkla ilgili yapılan araştırmalara göre yoksulların ve evsizlerin sayısının rekor düzeylere çıktığı, engelli ve Yaşlı sayısının her geçen gün arttığı göz önünde bulundurulursa tüm bunlara rağmen Ülkemize milyonlarca AVRO yardım yapmak için çırpınan Avrupa bizi gerçekten çok seviyor.

BANU AVAR’IN KİTAPLARINDAN BAZILARI: HANGİAVRUPA?AVRASYALI OLMAK,SINIRLAR ARASINDA, BÖL VE YUT,DEMOKRASİ PROJELERİ, HANGİ DÜNYA DÜZENİ?.....

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Oğuzhan Yeter - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haberler Ankara editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haberler Ankara değil haberi geçen ajanstır.Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi