ESMOB NEDİR?

Enerji Sistemleri Mühendisliğini ülke genelinde objektif bir şekilde tanıtmayı, bu bölümü okuyan öğrencileri bir arada toplayarak uzun vadeli projelerde yer alıp, bilgi birikimi oluşturmayı hedeflemektedir.

Mezunlarımızı da işin içine katarak bölümdeki öğrencilerin akıllarında ki sorulara kolayca cevap bulabileceği bir platform oluşturmaktır.

İnovasyon kavramını önce öğrencilere sonra da sektöre benimseterek Enerji Sistemleri Mühendisliğini daha geniş yelpazelere yaymaya çalışmaktayız.

Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünün olduğu üniversitelerden temsilciler seçerek daha sistematik bir şekilde bu işi yürütmeye çalışmaktayız.

İl bazında gerçekleşen konferans, fuar ve seminerlere katılarak hem okumuş olduğumuz bölümün tanıtımını yapıp, öğrenci birliğimizin amaçlarından bahsetmekteyiz. Bu sayede güncel gelişmeleri de gerek katılım sağlayarak gerekse de sosyal paylaşım siteleri üzerinden öğrenci arkadaşlarımıza duyurmaktayız.

Şimdiye kadar katıldığımız fuar ve konferanslarla bu işteki ciddiyetimizi gösterdiğimize inanıyoruz.

Elimizden geldiğince, bilinçli Enerji Sistemleri Mühendislerinin yetişebilmesi için sonuna kadar üstümüze düşüne her şeyi yapacağız.

Evet bir farkımız var!

Bu öğrenci birliğini kuranda, bu aşamaya getirenlerde Enerji Sistemleri Mühendisliğinin kendi öğrencileridir.

Dediğiniz gibi tek menfaatimiz ise bu bölümün ülke genelinde tanıtılıp benimsenmesidir.

Bu şekilde iş olanaklarımızı geniş yelpazeye yayılmasını sağlayabilmektir. Bu bölümü seçecek öğrencilerin daha net bilgiler almasını sağlayarak bu bölümü tercih ederken kafalarında ki sorular minimuma indirme niyetindeyiz.

ESMOB MCBÜ'de ESMOB'un Celal Bayar Üniversitesi koludur.

ESMOB kurucusu ve genel başkanı Mesut Aksoy, ESMOB MCBÜ'nün temsilcisi Kardelen Laçin'dir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Kardelen Laçin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.