Barış bozulursa, PKK terörü böyle bitirilebilir...

Tüm dünya Evrensel ilke olarak terör hak arama yolu değildir ve devletler elbet hayatiyeti için silah kullanır denir. Barış sağlanamazsa bundan sonra PKK yaptıklarının, Devlet ise bilerek yapmadıkları ve sakladıklarının hesabını vermeli. PKK bu ara 2'si de Alevi kökenli ve Öcalan'ı takmayanların kontolüne geçtiği için barışın başarılamayacağı anlaşılıyor. "Mahalli seçimlerde PKK etkisi nasıl silinir? ”başlıklı yazım gazetemiz Anayurt'ta 3 Kasım 2008 tarihinde yazmıştım.

Ne hikmetse o ara sadece bu yazım hecklenip internetten sildiler ama gazetenin takvimden sayfaya girerseniz okursunuz. Yazlarımı yayınlayan sitelerdeki PKK aleyhine yazılarım ise sık, sık erişilemez olmasına ne denir? Demek ki önerilerim doğru ve istenmiyor. Siyonistlerin engeli olsa gerek, 34 ay önce AA bile 2 saat PKK'ya darbe vuracak "yeni ekonomik modelim TUDEM" in mülakatını yaptı ama içeride ki globaller yüzünden haberi yayınlayamadı (www.oguzguler.com sitemden bu yasaklı modelin özetini okuyabilirsiniz). Bu yetmezmiş gibi yeni genel müdür olan Kemal beyin suçu olmadığını belirttiğim AA ile ilgili 29.8.2011 de ki yazımı da heckleyip internette sildiler ama akıl eden olursa gazetenin takviminden sayfaya girip okunabilir. Ayrıca bu konu için program yapalım dedikleri halde, 2-3 kez tarih verseler de engellendi. Bu ara başta İsrail, ABD, AB, İngiltere ve Almanya bizdeki PKK teröründe yine baş roldeler. Silvan'da tutuklanan 17 yaşındaki Ş.T.’nin babası Salih T., "Burada terörün en büyük sorumlusu Silvan Belediye Başkanı ve BDP teşkilatıdır. Çocukları yönlendiren Başkanın kendisi, çünkü çocuklarımıza sahip çıkacağına teröre yönlendiriyor.

Çocuklarımız okuyacağına teröre bulaştırılıyor, ele başları ise çocuklarını okutuyor" demesi belediyelerin benim iddia ettiğim terör desteği tezimi doğruluyor. Kırmızı bültenle arananlara eksik evraklı diyerek, PKK'nın para yollarını kesmeyerek, dost gözüken bu ülkeler takiye ile hukuksuzluk yapıyorlarsa biz de onlar gibi artık hukuk dışı yolları izlemeliyiz. Biz bazı önlemler almazsak 2015 seçimleri ile bu bölgedeki son seçimi yapacağımızı bilin. Bu sözde dostlara hukuk içinde kalıp PKK işini ya beraber çözelim veya sizin yaptığınız tilkilik ve hukuksuzluklar gibi bizde benzer hukuksuzluk yapın diye aşağıdakileri yapmaya itiyorsunuz diyelim.

AİHM, milletvekili % 10 barajına itirazı “iç hukuk” gerekçesiyle reddettiğini biliyorsunuzdur. Barış baltalanırsa mahalli seçimlere de %10 barajı getirmek zorunda olduğumuzu küresellere aktarmalıyız. Bizi buna mecbur etmeyin bu terörü beraber çözelim deyip mantıklı durmazlarsa PKK terörünün ciddi derecede azalması için aşağıda ki önerilere mecbur olduğumuzu için gündeme getirileceğini ortaya koymalıyız;

1-Mahalli seçimleri dahil tüm seçimlere % 10 barajı getirilerek milletvekili ile belediye başkanı seçimlerinde "bağımsız seçilmeyi" bir süre yasayla askıya almalıyız. Demokrat ülke değil dense de Rusya vb. ülkelerde mahalli seçimlerinde baraj olduğu unutmamalı. Hiç bir ülkede bu tip baraj olmasa ne yazar, bizde olmalı. Zaten AB'ye bizi almamanın faturasını hatırlatırız. Belediye kepçesinin polisin üstüne sürüp, penceresinden Molotof atılmak, petrolden pay istemek ne iş. Belediyeler taş atan çocuklara AB fonlarından gelen paralardan haçlık verdiği malum (Silvan'da baba Salih T'nin söylediği gibi). Kamplara gidenlerin ailesine Alman vakıflarından para veren BDP'li belediyelerdir. Demek ki belediye ellerinde olmamalı.

2- Tüm Türkiye'de 12- 50 yaş arası çocukları olan herkes 3-6 ay içinde İnternet, Muhtarlık ve nüfusa çocuklarının doğru adres ve telefonlarını yetkililere bildirilecektir. Yanlış bilgi verenler vatandaşlıktan çıkarılıp İNSAN ve PKK dostu olup Suriyelileri kabul etmeyen AB'lilere yollanmalı. Çocuklarını kamplardan çekmeyenlere yaptırımlar da başlamalıdır.

3-Ayrıca 18 yaşlarından küçük taş atan ve o yaşta devletine isyan edenlerin çocukların sorumluluğunun ailelerinde olduğu yasa ile sabitlenmeli. Uyuşturucu ihbar müessesesi, PKK ihbarcılarına da artık cömertçe kullanılmalıdır. Bölgede 10 TL'ye taş atanlar bir kaç yüz liraya ciddi bilgileri elbet verir. Ayrıca Apo’nun yakalandığı günlerdeki "Devletimin emrindeyim, beni şu istihbarat birimleri kullandı ve “benim anam şudur, budur" vs. itiraflarını saklayanların sülalesini sinemaya ısmarlamadığımı arz ederim.

Haber Ankara Ankara Haber Haberler Ankara Ankara Haberler Son Dakika Haberler Spor Haberleri Ekonomi HaberleriSon dakika HaberHABERLERTeknoloji HaberiAsayiş HaberleriMagazin Haberleri Sağlık HaberleriDünya HaberleriPolitika HaberleriSiyaset Haberleri

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Oğuz Güler - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.