SEVE SEVE OLMASA DA....

Yazıyor... Yazıyor... Yazıyor, yine de yazıyorum. Allah'ın (c.c) izni ile yazmaya da devam edeceğim inşaallah. Zira inancımın gereği Rasulullah Sallallahu Aleyhi Ve Sellem, iyiliği emretmek ve kِötülüğü yasaklamanın üç mertebesi bulunduğunu şِöylece açıklamıştır:

“Sizden herhangi biriniz bir kِötülük gِördüğünde onu eliyle değiştirsin. Eğer buna güç yetiremezse diliyle değiştirsin. Buna da güç yetiremezse kalbiyle (buğz etsin). Bu ise imanın en zayıf mertebesidir.” [3] Müslim; Kitabu’l-İman.

Dilimizin döndüğünce, kalemimizin yazdığınca eksik, yanlış, hatalı gördüğümüz hadiseleri yazıyor ve Rabbim'inde (c.c) izni ile inşallah yazmaya devam edeceğim. Bu sayfada daha önce;

https://www.haberlerankara.com/bu-ulkede-futboldan-baska-spor-dali-yok-mu-acaba-3781yy.htm

diye yazmış ve diğer spor dallarındaki başarılar NEDEN GÖRMEZDEN GELİNİR? ya da GELİNİYOR? diye üzüntülerimizi, sıkıntılarımızı dile getirmiştim... Sonrasında ise bir kez daha: https://www.haberlerankara.com/top-kafaliyiz-yaa-diger-branslara-gerek-yok-3881yy.htm

“Futboldan başka diğer branşlara gerek yok mu?” şeklinde bir soru ile futbolun dışındaki spor dallarına gereken önemin, hassasiyetin ve desteğin sağlanmasını temenni etmiştik. Diyeceksiniz ki : " Boşver bunları canım! Varsa yoksa futbol." Oysa futbolun dışındaki hangi branşa bakarsanız bakın muhakkak bir ALTIN, GÜMÜŞ, BRONZ madalyayı bu ülkeye getirmiş sporcu görürsünüz. Tüm stadyumun önünde göklere AY-YILDIZ çektirip SELAM DURDURMUŞ ve İSTİKLÂL MARŞINI okutmuşuzdur. Son 10 yıla bir bakın bakalım. Ampute milli takımın dışında A / B / U17 / U21 vs futbol takımlarımızın hangisinde bir başarı, bir madalya vs. geldi? Duyan, Bilen, Gören, Okuyan, işiten var mı acaba? Kocaman bir HİİİİİİİİİİÇ. Oysa, son on yıla geriye dönmeden, sadece geçen pazardan itibaren altı günün gazetelerinin spor sayfalarına bakıyorum. Görüyorum ki FUTBOLA BOŞU BOŞUNA EMEK, BOŞU BOŞUNA ENERJİ, BOŞU BOŞUNA PARA harcamışız ve harcamaya da devam ediyoruz. Futbola yine devam edelim. Yine ulusal ve uluslararası müsabakalarda olalım. Lâkin dünya standartları ne ise, alt yapıya spor okullarından başlayıp tesisleşmeye ve sporcunun ahlaklı, efendi, dürüst, çalışkan, milli ve manevi değerlere bağlı olmasına kadar inip sporcuyu EĞİTELİM. Bunun yanında on lira futbola aktarıyorsak BEŞ LİRA TEKVANDOYA, BEŞ LİRA JUDOYA, BEŞ LİRA MASA TENİSİNE, BEŞ LİRA GROKEMENE, BEŞ LİRA SERBEST GÜREŞE, BEŞ LİRA KARETEYE, BEŞ LİRA YÜZMEYE, Vs vs bütçe hazırlayalım ve bunların da gelişmesine, dünya çapında sporcuların yetişmesine ve başarılara imza atılmasına vesile olalım. Evet, dedim ya son ALTI GÜNE BAKTIĞIMIZDA ülke spor ve sporcuları neler yapmış? Hangi başarılara imza atmış, göklere bayrağımızı çekip tüm spor salonundaki seyircilere İstiklal Marşı’nı dinletmiş bir bakalım mı? Hadi öyle ise, ne duruyoruz?

VARAN 1

Avrupa Tekvando Birliği (WTE) tarafından Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin Larnaka şehrinde düzenlenen ve 37 ülkeden 502 sporcunun mücadele ettiği şampiyonanın üçüncü gününde 5 sıklette mücadeleler yapılırken 8 Türk sporcu madalya mücadelesi verdi.

Erkekler +78 kiloda Emre Kutalmış Ateşli ALTIN, Bayanlar 59 kiloda İkra Kayır GÜMÜŞ madalya kazandı. Türkiye üçüncü gün sonunda 3 ALTIN, 1 GÜMÜŞ, 2 BRONZ madalya kazandı.

VARAN 2

Balkan Yıldızlar Güreş Şampiyonası'nda grekoromende 42 kiloda Melih Akı, 46 kiloda Barış Erbek, 50 kiloda Mükremin Aktaş, 54 kiloda Mert İlbars, 85 kiloda Osman Ayaydın ve 100 kiloda da Fatih Önvermez ALTIN MADALYA, 58 kiloda Serhat Kırık, 63 kiloda Mümin Kardeş, 69 kiloda Duran Tosun, 76 kiloda Ardahan Şahin ise GÜMÜŞ MADALYA kazandılar.

VARAN 3

Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın son ayağı Katar'daki yarışı üçüncü, genel klasmanda ise sezonu ikinci sırada tamamladı.

VARAN 4

Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nın son ayağı Katar'daki yarışı üçüncü, genel klasmanda ise sezonu ikinci sırada tamamladı.

Yoruldum demiyeceğim. Gene yazacak, gene yazacak, gene yazacağım. Son bir haftada göğsünün üzerinde AY-YILDIZ taşıyan bu sporcular o göğüslerinde taşıdıklarını göklerde dalgalandırmakla kalmıyor, oradaki herkese:

“KORKMA! SÖNMEZ BU ŞAFAKLARDA YÜZEN ALSANCAK.”

dedirtiyor. Seve seve olmasa da...

Selâm ve dua ile..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bülent Ertekin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.