Devlet Bahçeli’yi MHP’den çok Ak Partililer Sever!

Bu ülkenin yaklaşık % 60’lık blok’u Bahçeliye yatıp kalkıp minnet duyar.Bu blok Kılıçdaroğlu’nun söylediği % 60’lık muhalefet bloku değil sağ bloktur bilesiniz.Burada ki yüzdenin 16.3’ü MHP’li, 2.2 si SP-BBP ama 41’i ise Ak partili olarak kısmen sever ve minnet duyar. Oysa daha Cumhurbaşkanı-Baykal görüşmesinde Ekmek için Ekmeleddin diyerek HDP ile aynı karede olamayız bizim adayımızı dışında Deniz beye HDP yüzünden 1 oy bile yok diyerek Meclis başkanlığı iplerini elinde tutarak olguları yönetebilirdi.Bu yüzden Ak partililer onu her zaman can simidi olarak çok severler ama simit olarak görmezler.

Devlet beye 2011 yılının 4 Şubatında “Hilal Kart ve Helal Kart” konusunda bu projeyi ben verdim bir teşekkür edin diye Ankara 24. Noterliğinden bir ihtarname çektiğimde bilin bakalım o ihtarnameyi 11 Şubat’ta kim aldı? Tabi ki genel başkanın kendisi, özel kalem müdürü veya yardımcılarından biri almıştır dediğiniz duyar gibiyim. Ama yok öyle bir ciddiyet, var korku ile adalet. Hatta o denli korkulmuş ki (Devlet beyin bana telefon açarak manidar laflar söylemesini köşemde yazdım.Hattatehditkarlaflara sığınmasını yazdığımda bir devlet adamına yakıştıramadığım bahsi tüm fotoğrafınturnusoluydu onu bile tekzip edilemedi)görevli postacıdan alınan duyumlara göre uzun bir süre “mor da bir renktir” konumu olmuş güya. Tebligatlardan korkulduğu için olsa gerek görevli işçisi İdris Enes AKAY yasal görevli olmadığı halde Devlet beyin işlerinin vekili gibi imzalayıp ihtarnameyi almış. Devlet beye belki tek ihtarname çeken Türkücü benmişim. Böyle bir şey olamaz dediğinizi duyar gibiyim ama belgesi elimde yalan olsa köşemde yazmıştım daha önce tekzip ederlerdi. Bu zaten Noterdeki evrakta da gözükmekte ve isteyenlere orjinalinden fotokopi verebilirim. Birilerini MI5 yönetiyor diyorlardı bu koca bir iftira olduğu böylece kanıtlanmış oldu ki partiyi bu işçi kardeşimiz perde arkasından yönetiyormuş ve esas genel başkan İdris beymiş onu da anlamış olduk.

Gelelim 22 Temmuz günü Devlet beyin yaptığı açıklamaya. Kırıkkale’de ki genişletilmiş il divanı toplantısında basına kapalı olan bölümünde nihayet“erken seçim”startı vermiş. Aynı 2002 yılı 3 ağustosunda Bursa’da ki yayla serinliğinde ki erken seçime gidiyoruz çıkışı gibi bir açıklama yapmış. Tek karar verici, katılımcı olmayan, istişare etmeyen, etse bile olabilecekleri hep yanlış okuyan biri olduğunu eski mesai arkadaşları anlattıklarından yine hüsrana uğrayacağını bilsin. Yetkili kurullarında herkes konuşamaz, sayın başkanım o öyle değil diyemediklerinden ve bu geleneği kıramadıklarından merkez sağa oynamıyorlar ve üzülerek bu halde kalmalarını izliyoruz.

Devlet bey Meclis başkanlığı seçiminden önce 2-3 gün üzerinde çalışarak 28 Haziranda sitemiz de yayınladığım makalemi okusaydı daha o gün Kırıkkale toplantı neticesini“kesin erken seçim” diyerek ülkeye zaman kazandırırdı. Ben o yazımda Deniz beyin“Deniz Baykal karambole geldi, bari erken seçime gidileceğini ilan etse”yazım 25-28 Haziran sürecinde Allahtan yazmışım, okuyabilirsiniz. O aralar Kılıçdaroğlu’na Haber Türk CHP temsilcisi olarak yakın temasta olan hemşerisi Düzgün beyin “iş âlemi ve globaller Ak parti-CHP iktidarı istiyor erken seçim zor” dediği halde ben “Tayyip bey kısa süre sonra ortakları tarafından hançerlenebileceğini düşündüğüden defterini, kitabını, açık tabirle içeri de saptırılacak bilgilere ortağının ulaşılmasını istemediği için 22 Kasım’da erken seçim var” olgusunu ısrarla söylediğim halde gelinen nokta benim tahminlerimi 22’sinde de Devlet beyce ve dünde Baykal’ca 1 ay rötarla kesin erken seçim olacak denmiştir. Seçim akşamı bile dostlarım ve bir çok siyasetçi senin tahminin doğru çıkar ne olacak dediklerinde “MHP seçim dedi caymazsa içerideki bilgilerin saptırılmaması için kesin 15-22 Kasım’da seçim var “ dediğimi bilenlerin olması ve bundan iki önceki yazımda bunu yazmam delil durumundadır.

Şimdi korkudan temizlik işçisine sığınan bir partinin oylarının % 14 civarına ineceğine iddiaya girecek faşist olmayan birilerini arıyorum. Koray Aydın öyle bir açıklama yapmış ki evlere şenlik, kendine güveniyorsa onunla iddiaya varım bilsin, kaçmasın. Onu akıllı bilirdim hala öyle ama “ah şu koltuğu koruma sevdası” olmasa içeride ikili konuşmalarının öyle olmadığı hatta “şu bizim …… yine uçuyor” dediği duyumu inşallah yanlış bilgidir. Gavurun bile ekmeğini yinen kılıcını tam kuşanır ama bunu yapmayanlar çoğunlukta.

Devlet beye CHP gel sen başbakan ol dedi sonucu gördük… Sol ve HDP payandası ile tek başına bile olsa geçmişte olduğu gibi başbakanlığa hayır demesinin korkusunu anlıyorum… Siyaset sahnesinde baraj-gölet korkusu sonucunda Kenan Evren konumuna düşmemek istiyor ama yanlış yaptığını erken seçimde görecek.Ufku herkes görür ama ufkun ötesini hisleri kuvvetli olan görür, yani benim gibiler.Devlet bey bu sonuçlara göre, muhalefet oyları her iki partide de 2-3 puan artsa da iktidar olamayacağını halk anladı kendi niye anlamadı onu çözemedim. Bu yüzdenHDP ile aynı karede gözükmek istemeyen MHP’nin 2 puan civarı oyu Ak partiye kesin kayar, bunu da çevremde hissediyorum.Bu yetmezmiş gibi SP-BBP oylarından da 1 puan gelir. Koray Aydın’ın ifadesi ile “İktidar çil, çil paralar ortaya dökecek” dediği için Kürtlerden de en az 1 puan civarı geri oy alarak en az % 45 ile seçimi tamamlar. Sonuçta 285 vekile çıkan iktidar ile Bahçeli’ye bu kafa ile lider olunamayacağını halk öğretir.

Haaa bu ara benim TUDEM projem belki Başbakana sunulacakmış, kabul görürse Kaynak, İş, Aş, Sürdürülebilirlik, piyasayı rahatlatma ve heyecan veren seçim projeleri ile işin rengi % 50’ler üstü olursa sürpriz sayılmasın. Devlet bey size şunu öneririm; Kayseri’de Halaçlıoğlu yüzünden orada ki beyin tabakanı zor durumda bıraktın. Adana'da çok kötü bir liste oluşturdun, sevilmeyen bir vekili listeye koyarak ve ithal adayla 5’i kaçırdın. Ankara Keçiören listenin başındaki 2 kişiyi taktir ederim ammma onlar İstanbul’dan aday yapılmalıydılar, Aydın’da liste başı yüzünden gözünüz aydın oldu, her yerde vekilin arttı orada bir şeyler tepkiler oldu böyle oldu. Daha sayayım mı? Az oldunuz 80 oldunuz ama şimdi 65-70 olacaksınız. Bu olumsuzluklara erken seçimde birde Meral Akşener liste dışlaması olursa % 13 olursunuz bilesiniz. Adana yerel, eski, olgun ve candan politikacılarını istiyor, ithal değil. Kayseri tefeci-mafya istemiyor, o yüzden artık 1’e düşeceksiniz, Halaçlıoğlu’nu aforozunuz yüzünden işler değişti Kayseri’de artık. Ankara Keçiören derin devletle 2’yi aşamazsınız bunlar başka yere dedi. Aydın’ın ise başarısız ve goşist lokomotiften bıktığını eskiden görmediniz mi? Gerçi idari amirlikle birilerinin fişini artık çektiğiniz söyleniyor. Fazla ileri gitmeyeyimyine bizzat tehdit alırızama"demirden korksak trene binmezdik"dimi dostlar. Diğer 9 ille ilgili durumu siz Devlet Bey zaten biliyorsunuz.

Evet Devlet bey artık MHP’yi azat et. Bu kafa ve vizyonsuzlukla partin sadece patinaj yapar bilesin. İddiasına varsanız 1’e 10’a evet, bu hamleniz size oy ve vekil kaybettirecek iddiaya girelim. Bu yüzden işçiniz İdris beye başkanlığı bırakırsanız oyunuz %20’yi, Meral Hanıma bırakırsanız % 25’i aşar ama siz az olun böyle olun ki Ak partililer size minnet etmeye devam etsin. Şimdi MHP hatalar zincirine yenisi eklememek için iyi liste sunup varsayımları bırakmalı. Hatta hezimete uğramamak için SP ve BBP'yi sinerji için yanına Ak partiden önce çekebilme basiretini göstermeli. Statükoculuğu bırakmalı. Yoksa ben Kayseri listesinde olursam 2 eski il başkanı ile akrabam, bir dönem MHP Almanya sorumlusu Fu... abim 50 arabayı Avrupa'dan bölgeye yığacak ve Devlet bey gitsin diye oylara yön verilecek bilesiniz. Ayrıca meydanlarda hiddetli konuşma yerine sakin önce Türkiye diyen strataji izlemelisiniz. Ama ne yapsanız nafile CHP+MHP hükumet olmaya yeterli olmadığından MHP'den iktidara oy kaymasının önüne geçemeyeceğini unutmamalı. Bu hatanın telefisi için meydanlarda Ak parti karşıtlığını bırakıp, kendi hırsızları varken o laflardan medet ummadan nasıl az oy kaybederimi uygulamalı. Görünen o ki erken seçimde Ak parti seçimi açık ara kazanır. Bu yetmezmiş gibi gördüğü sarı karttan dolayı 4 yıl sonraki diğer seçimi de kazanmak içinde gereğini yapar. Şimdi de MHP ülkenin 8 yılını iktidara yine hediye etti vatan sağ olsun ama devlet bey çok iyi bir lider 10 dönem orada lider olsun.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Oğuz Güler - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haberler Ankara editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haberler Ankara değil haberi geçen ajanstır.Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi