GÜZEL VE YALNIZ ÜLKEMİZİN PERİŞAN HALİ

Günlerdir tek kelime dahi yazmak içimden gelmiyor. Ülkemizin içerisinde olduğu perişan durum içimi acıtıyor. Bu durumları geçmişte yazmıştım demek daha fazla zül benim için. Çünkü olacakları öngörüp de elden hiçbir şey gelmemesi daha büyük acı…

Mesela 1 Kasım seçimleri öncesinde haber3hilal.com da ne demiştik “1 Kasım Seçim Sonuçları ne olur ise olsun Parlamento Çalıştırılamaz.”

1 Kasım seçim sonuçlarına göre Parlamentoda temsil edilen 4 Parti var değil mi?

Bu 4 partiden kaç tanesi sağlam? Ülkemizde neler oluyor ve bu siyasal partilerimizin olan olaylar karşısındaki duruşları nelerdir?

İlki HDP nin tutumu ve duruşu; Hangi birisini dile getireyim ki en son eş başkan Selahattin Demirtaş’ın Washington post vermiş olduğu demeçte ne diyor; “Yaza kadar PKK ile hükümet arasında gerginlik artabilir. Bir çok Kürt ve Türk ölebilir ve bu etnik bir savaşı tetikleyebilir.”

Evet HDP TBMM içerisinde yuvalanmış vatan hainleri grubu değil mi? Bunlar değil 60 kişi 20 kişi bile olsalar o parlamentodan hayır beklenebilir mi? Öncelikle şu tespiti yapmamız gerekli. HDP kim? HDP önce Kandil demek, sonra PKK ve PYD demek sonra da ABD ve ülkemizden toprak kopartmak isteyen düşmanımız kim var ise o demek. HDP emperyalizmin ta kendisi demek. Bu ülkenin sadece Gülen cemaati mi düşmanı? Gülen + ABD ne ise PKK + HDP + PYD + ABD de o değil mi? Aynı değil mi?

Adam parlamento muzun üyesi ve açıkça ülkemizi ve devletimizi tehdit ediyor.İç savaş çıkabilirmiş. Derdini kime anlatıyor? ABD ye Bürüksel e ve Rusya ya. Ve biz bu adamları paramızla ve bütün imkanlarımız ile besliyoruz.

Diğer taraftan Salih Müslim denilen kişi ne diyor?

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "PYD ile koordiasyon yok" sözlerinin hatırlatılması üzerine ise Müslim, "Onlar inkâr edebilir. Ama operasyon için oradaydım. İstanbul’daydım. Ankara’da bir ekip oluşturulmuştu. Ama istediğim zaman hem Kobani’yle hem onlarla konuşabilirdim. Telefonları bendeydi. Kriz masasıyla ilişkideydim o zaman" dedi. Kimlerle irtibatlı olduğu sorusuna ise "Benim istihbaratla hiç ilişkim olmadı. Görüşmelerim de olmadı. Hep Dışişleri Bakanlığı ile. Sayın (Dışişleri Müsteşarı Feridun) Sinirlioğlu çok iyi bilir kiminle görüştüğümü"

Bu demeç ne ifade ediyor peki? Ben bu işleri resmi olarak sizin devletiniz ile görüştüm demiyor mu?

Çözüm süreci dediler, akil adamlar dediler, barış dediler ve ne yaptılar ise ve ne için yaptılar ise her şey ortada. Değil mi? O zaman bu işin lamı cimi yok AKP bu işin baş sorumlusu. Kimi kime şikayet edeceğiz?

Ülke güllük gülistanlık sanki her şey bitti var ise ve yok ise yeni anayasa yapılacak.

Ortada bir masa var. Masadan CHP oturmuştu kalktı. “Şartlarımız var. O şartlar yerine getirilir ise tekrar masaya otururuz.” dediler.

Ancak iş Sayın Devlet Bahçeli’ ye gelince “MHP masadan kaçmaz. Masada oturduğu yerde üç milletvekilimiz oturuyor. Ama komisyonun verimli olması için TBMM de olan bütün partilerin çalışma usul ve esaslarına göre orada bulunmalarında yarar var. Masadan kalkmadan herkesi davet ederiz. Gelmezler ise siyasi iktidar B planını ortaya koymalıdır. TBMM ni bilgilendirmelidirler. Bu ancak referandum yolu ile mümkün olabilir. Onun için de milletvekilinin 330’a tamamlanması lazım. Böyle bir durumda da bir referandum söz konusu olur ise MHP nin anayasa konusundaki hassasiyetleri göz önünde bulundurularak gerekli katkıyı sağlayacaktır.” Dedi.

Bu demeç ne anlam ifade ediyor? Geçmişte sen kalk idamı kaldır. Her vesile ile sözüm ona tenkit ettiğin esip gürlediğin AKP’ye her sıkıştığında destek ol. Partini, Ülkücülüğü, ülkücü iradeyi yok say. Yönetilen bütün tenkitleri kulak ardı et..Eee sonra!!!

Geçmişte haber3hilal.com da ki bir yazımda Antalya da MHP üyesi bir partilinin Devlet Bahçeli ile ilgili düşüncesini aktarırken Sayın Bahçeli ve MHP camiasını rencide etmemek adına söylenilenleri eksik yazmıştım. Partili üye (Adınıkendi rızası ile veriyorum. Hızarcı Mehmet) o gün “Sayın Devlet Bahçeli MHP yi AKP ye sattı” ifadesini kullanmıştı. Sayın Bahçeli’nin demecini duyduktan sonra bu söze başka ne ilave edilebilir ki?

Ülkeyi yanlış ve hatalı yönetmenin sizce hiçbir yaptırımı olmamalı mı?

Analar ağlamasın dedikten sonra ve yapılan her yanlışa bilerek ve isteyerek ses çıkartmayan otoritenin ve bu günlerde bu otoriteye destek olma vaadi veren siyasilerin hiç mi suçu yok? Neden geçmişin muhasebesi yapılmaz ki?

Şaşırıyorum… Halk Tv de eski DİSK genel başkanı çıkıyor reklam spotunda hala barış ve demokrasiden bahsediyor. Kardeşlikten bahsediyor. Buna mukabil bu gün yani 7 Mart 2016 yine Halk Tv de Medya Mahallesinde Disk eski Genel Başkanı Rıdvan Budak şöyle diyor; “ Demokrasi anlayan toplumlar için olur ya da onların hakkıdır.”

Demek ki anlamayan toplumlar için demokrasi züldür, yoktur veya bazen zulümdür. Ya da birileri veya emperyalizm size demokrasi getireceğim diye kendi sömürü düzenini kurmak için barış ve demokrasi kavramlarını kullanmaktadır.

Konunun özüne dönecek olur isek her gün içimiz kan ağlıyor. Devamlı şehit haberleri geliyor. İnsanlarımız ölüyor, sakat kalıyor. Analar ağlıyor eşler dul kalıyor, çocuklar yetim ya da öksüz kalıyor.

Bunun bir hesabı mutlaka olmalı. Dokunulmazlıkların kalkması tek başına kafi değil. Bizim vergilerimiz ile beslenen katiller ya da hainler e hapiste bizim paramız ile bakılması bu milleti yaralar.

İki sebeple İDAM cezası geri gelmeli. Bunlardan bir tanesi bu PKK lı ya da HDP liler için geri gelmeli.. İbreti alem için idam geri gelmeli.. İkinci Kadınlar günü dolaysı ile Kadın katilleri, Genç Kız katilleri ve çocuk katilleri için geri gelmeli…

Bu insanları adalet önünde yargılayıp idam etmek bile yaramızı saramaz…Çünkü giden canlar geri gelmez ki….

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ahmet Nizamettin Güvener - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.