Cehennemi Seviyorum, Çünkü Bir Başka Güzel

İyi ki Cehennem, ölümden sonra dirilme ve hesap sorulma var. Yoksa, akan bunca kanın, mazlum ve mağdur insanın hakkı nasıl alınacak.

Müslümanların çoğunlukta yaşadığı ülkelerdeki olup biteni, Halep'i, Musul'u, Trablusgarbı, Kabili, Miammarı, Arakanı, Bağdadı, İstanbulu, Diyarbakırı... ve daha nice islam diyarındaki terör ve katliamları gördükten sonra, Cehennemin varlığı bir başka güzel oluyor.

İnanın ölüm de çok güzel, bunca zalimi görüp,mazlumun feryad-u fiğanları arşı alayı titretirken, insanlık ölmüş, Müslümanların umursamaz olduğu bir dönemde, ölüm daha da güzeldir.

Mearic suresi, 11-17 Ayetler:

"Birbirlerini gösterirler. (fakat herkes kendi derdindedir)

Günahkar kimse ister ki, o günün azabından (kurtuluş için), Oğullarını,karısını, kardeşini, kendisini koruyup barındıran tüm ailesini ve yeryüzünde kim varsa hepsini fidye olarak versin de tek kendini kurtarsın.

Fakat ne mümkün! Bilmeli ki, o (cehennem) alevlenen bir ateştir.

Derileri kavurup soyar."

Nice mazlumlar; sesini duyuracak, derdine derman olacak, yaralarına merhem olacak birilerini bulamadıkları için köşesine çekilmiş, ellerini semaya açıp Allah'a yalvarıp, ölmeyi yaşamaktan daha güzel görüyorlar çünkü iman ile Allah kavuşma ve cennete gitmenin yoludur.

Zalimlerin ölmesi, mazlumların bir nebzede olsa, o zalimden kurtuldukları için bir başka güzeldir.

Herkesin kaçıp kurtulmak istediği ölüm var ya, o görevi yerine getiren Azrail (as) sevgisi bir başkadır. En değerli varlığımız olan hayatımız Allah'ın izni ile onun elinde, ya bir melek değil de başkası olsaydı? Torpil, kayırma, öne alma, sona bırakma... düşünmek bile istemiyorum.

Hele zalimin ruhunu alırken, mazlumların ahını, intikamını alırcasına alması bir başka güzeldir.

Muhammed suresi 27 ayet:

"Ya melekler onların yüzlerine ve sırtlarına vurarak canlarını alırken, canları nasıl olacak?"

Enfal suresi, 50 Ayet:

"Melekler, kafirlerin yüzlerine ve artlarına vura vura ve "haydı tadın yangın azabını" diyerek canlarını alırken bir görseydin."

Görmesek de, ehli iman olduğumuz için, görmüş gibi inanır, "Allah'a şükür zalimin yaptığı yanına kar kalmadı, işte Azrail, ölüm anı ve gördüğü azap" ne kadar da güzeldir.

Cuma suresi, 8 ayet:

"De ki: Sizin kendisinden kaçtığınız ölüm, muhakkak sizi bulacaktır. Sonra da görüleni ve görülmeyeni bilen Allah'a döndürüleceksiniz de O size bütün yaptıklarınızı haber verecektir."

Yine Allah'a şükür ki başı boş yaratılmış olmadığımız gibi, yapılanları kayıt altına alan melekler vardır.

Kiyame suresi, 36: "İnsanlar kendisinin başıboş bırakılacağını mı sanır?"

Kaf suresi 16-21 ayetleri:

"And olsun, insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz ve biz şah damarından daha yakınız.

İki melek (insanın) sağında ve solunda oturarak yaptıklarını yazmaktadır.

İnsan hiçbir söz söylemez ki, yanında gözetleyen yazmaya hazır bir melek bulunmasın.

Ölüm sarhoşluğu gerçekten gelir de: İşte(ey insan) bu, senin öteden beri kaçtığın şeydir."

Ne güzel, yapılan ne varsa, gizlenme ve saklanma imkanı olmadan, melekler tarafından kayıt altına alınması. Torpil, kayırma, dosya karıştırma, mahalle baskısı, basının hedef göstermesi, malı, şanı, mevkisi, torpili, dayısı amca...yok, hak yerini bulacak, mazlum olarak ölen kişinin, hakkını alacağı bir adaletin olduğudur.

Hakka 27-33 ayetleri:

"Keşke onunla (ölümle) her iş olup bitseydi!Malım bana hiç fayda sağlamadı;Saltanatım da bende (koptu), yok olup gitti.Onu yakalayın da, (ellerini boynuna) bağlayın;Sonra alevli ateşe atın onu!Sonra da onu yetmiş arşın uzunluğunda bir zincir içinde oraya onu sokun!"

Allah'a binlerce değil yüz binlerce şükür, yapan, yaptığı yanında kar kalmayacağı bir gün var, işte cehennem ve "Zalimler için yaşasın cehennem"

DUA VE SELAMLARLA..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Fatih Yokuş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi