Şirketler, CEO’larının Sağlığını Böyle Koruyor

Çok çalışıyor, çok seyahat ediyor, yemeklerini genellikle dışarıda yiyor ve sağlıklarını ihmal ediyorlar. Şirketler; sağlıkları, iş performansı ve verimlilikleri olumsuz etkilenen bu üst düzey yöneticileri için çözümü, yepyeni bir destek programında buldu.

Şirketler, kurum başarısında büyük pay sahibi olan CEO’larının beden ve ruh sağlığını korumak için destek programlarına yönelmeye başladı. Türkiye’deki şirketlerin de büyük ilgi gösterdiği bu destek programları hakkında açıklamalarda bulundum. Sanayaci, işadamı ve CEO’ların çok yoğun iş temposunda çalıştıklarını, çok sık seyahat ettiklerini ve genellikle yemeklerini dışarda yiyorlar.

Vücutlarında Ağır Metal ve Toksin Var

“İş insanlarının bu yaşam tarzları sağlıklarını tehdit etmekte, vücutları çok yoğun ağır metal ve toksine maruz kalmaktadır. Yalnızca yoğun iş programı, sık seyahat etmeleri ve yemeklerini dışarıda yemeleri değil bazılarının sigara ve alkol kullanıyor olması vücuttaki ağır metal ve toksinlerin hararetini daha da arttırmaktadır. İşte şirketler, üst düzey yöneticilerinin tehdit altındaki sağlığını korumak, iş performans ve verimliliklerini arttırmak için destek programlarına başvurmaktadır…”

İşyerinden Çıkmadan Tetkik ve Tedavi

Kendiminde uyguladığı söz konusu destek programı kapsamında şirket yöneticisinin bir sağlık merkezine gitmeden, işyerindeyken kan ve idrar örneklerinin alındığını ve testler yapılabiliyor.

“Bu testlerle öncelikle kişinin sağlığında ne gibi sorunlar olduğu, hangi vitamin ve minerallere ihtiyaç duyduğu tespit edilmektedir. Ayrıca yaşadığı iş stresininin vücutta yarattığı etki ölçülmekte, bütün bunların sonucunda da o kişinin durumuna özel destek programı oluşturulmaktadır. Kişinin ihtiyacına dönük vitamin ve mineraller, ağır metal ve toksinleri vücudundan atacak detoks tedavileri, iş ortamında ihtiyacı olan enerjiyi ve dikkatlerini attıracak, sabahları hissettikleri yorgunluk ve uykusuzluk halini ortadan kaldıracak, uyku kalitesini arttıracak tedaviler bu destek programının içinde yer almaktadır…” CEO’ların sağlığına dönük destek programlarının başarısının daha fazla sayıda şirketin bu programlara yönelmesine neden olduğunu da belirtmek isterim.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Buğra Buyrukçu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.