Türkülerimiz Barış İçin

CHP Çankaya İlçe Başkanlığımızın, Pir Sultan Abdal Derneği Ankara Şubesi, Ortaköylüler Vakfı ( ORVAK ), ve Kızılırmak Yerel Dernekler Federasyonu ile 1 Eylül Dünya Barış Günü münasebeti ile ortaklaşa düzenlediği "Türkülerimiz Barış İçin" etkinliği dün gece 2 Temmuz Anıtparkında gerçekleştirildi.

Büyük bir coşku ile başlayan ve program sonuna kadar coşkunun kesilmediği gecede sırası ile Pir Sultan bdal Ankara Şube Semah Ekibi, Hoytur, Taylan Cansızoğlu, Tolga Kaya, Halil Yalçıner, Şoreş Devrim Açıkgöz, Halkçı Tiyatro, Oğuz Boran ve Yusuf Gül sahne aldılar.

Sanatçılar perfonmansları ile dakikalarca alkışlandı.

“TÜM DÜNYADA KARDEŞLİK”

Açılışta bir konuşma yapan İlçe Başkanımız Sayın Selçuk Dereli konuşmasında "Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” sözünün her zaman kendilerine yol gösterdiğini belirtti. Türkiye’de ve tüm dünyada kardeşlik türküleri söylemek istediklerini vurgulayan Dereli, “Atatürk’ün dediği gibi ‘mecbur kalınmadıkça savaş cinayettir’ biz onun yolunda yürüyenler olarak, kandan beslenenlere karşı barışı ve kardeşliği savunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“BİZ DEMOKRASİ İSTİYORUZ”

Çankaya Belediye Başkanımız Sayın Alper Taşdleen'de yaptığı konuşmada Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini belirterek, “Biz yurtseverler, ilericiler darbeye de diktatörlüğe de karşıyız. Bizler demokrasi istiyoruz. Bu karanlık çağdan, barbar saldırılardan, hain ve alçak girişimlerden Mustafa Kemal’in yolunda yürüyerek kurtulabiliriz” diye konuştu.Başkan Taşdelen, Atatürk’ün 79 milyonun kalbinde olduğunu vurgulayarak, “O Çukurova’nın pamuğundan Nemrut’un karına kadar her yerde var ve var olmaya devam edecek. Bizler de yolunda yürümeye, ismini yaşatmaya devam edeceğiz. Kimsenin gücü onu unutturmaya yetmez” dedi.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hatice Kasapoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.