Milli İrade

Gazeteci-Yazar Banu Avar; Derneğimizin konuğu olarak enerjisi çok yüksek bir söyleşiyle bizlerle buluştu. Konu,''MİLLİ İRADE'' olup güzel bir katılım sağlandı.Özellikle gençlerin katılmış olması ve gösterdikleri ilgi önemliydi. Hiç sıkılmadan,çok keyifle izlediğimiz bir söyleşi oldu. Banu Avar'ın insani yanı ve samimi yaklaşımı, sohbeti, ikili ilişkileri,doğallığı izleyiciyi çok etkiledi. Söyleşi süresi uzadığı halde kimse salondan ayrılmak istemedi ve Banu Avar sahneye çıktığı anda hissettirdiği enerjiyi sonuna kadar devam ettirdi.

Samimi sohbeti ve cevapları herkesi etkiledi.Tamamen gönüllü kabul ettiği bu söyleşide hepimizde farklı bir bakış açısı oluşurken kitap imzaları, özel sohbetler, fotoğraf çekimleri derken geç bir saatte kendisini yolcu ettik.

Yoğun bir günün ardından aklımda kalanlar,inandıklarım,aklımla mantığımın arasına sıkışanları bir araya toplamaya çalıştım..

''Milli irade'' bir parti hareketi olmayıp,Siyasi Partilerden bağımsız bir düşünce birliğidir. Amacı Tam Bağımsız, üreten,kaynaklarını kendi kullanıp işleten bir Türkiye'dir. Tüm Cumhuriyet kazanımlarını Milli birlik içinde koruyarak tek amacın Vatanın Bütünlüğü olduğu bilincini oluşturmaktır.

Büyük Nutuk'u ''anlayarak'' okumanın önemini kavrayıp din,dil,cinsiyet,mezhep ayrımları yapmadan birlik olmayı sağlamaktır.

Ülkemizin içinde bulunduğu çıkmazda görev almak,sorgulamak,araştırmak gibi sorumluluklar yüklenmektir. Hangi partiye mensup olduğunu sorgulamadan insanlarla bir arada olmayı başarabilmektir. ATATÜRK'ü doğru anlayıp yıllar önceden öngördüğü yanlışları doğru okuyup ''Önce Vatan'' diyebilmektir. Dışa bağımlı kalmadan, kültürümüzden, tarihimizden, geleneklerimizden, aile birliğimizden ödün vermemek, onlara sahip çıkmaktır. Medyanın genclerimizin ve halkımızın kafasında oluşturduğu algı operasyonunun farkına varmak ve Çeşitli dizilerle,yarışmalarla hayatımızı ele geçiren televizyonun ne kadar tehlikeli olduğunu görmektir. ''Kadın'' kurtuluş savaşında olduğu gibi bugün de en büyük mücadeleci ve örgütlenmenin gücüdür,bu gücünü doğru kullanmalı ve yaşamın her alanında söz sahibi olmalıdır.

Milli birliğimizi ve bütünlüğümüzü yok edenlere karşı Milli İrade oluşturmak zorundayız, ancak çok partili bu sistemde geldiğimiz nokta ortada.Çok çeşitli bölünmelerle parçalandık.Siyasi bir örgütlenme içerisinde Milli Birliği oluşturarak toparlanıp ayağa kalkmaz zorundayız. Önce kültürümüzü, Milli değerlerimizi,aile birliğimizi,manevi değerlerimizi yavaş yavaş elimizden aldılar.Şimdi geldiğimiz noktada ise Ülke toprakları büyük tehdit altındadır.

Türk Milletinin kararlılığı, azmi, vatanseverliği, ulus olma bilinci hala var. Asla umutsuz değiliz.Milli irade bilinciyle tek bir kişi kalana kadar her türlü mücadeleyi vermek zorundayız. Ve en önemlisi derin uykumuzdan uyanarak, çoluk-çocuk hepimiz ''NUTUK'u yeniden okumalı,anlamalı ve uygulamalıyız. Tek kurtuluş ışığımız budur.

Sevgiyle kalın.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ebru Oğuzhan Yeter - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi