KENDİNE DÖNMEYEN DELİYE DÖNER

Geçmişi şan ve şerefle dolu, hemde ne dolu; lebe leb derler ya hani, işte öylesine bir şan, şeref, onur, gurur, haysiyet, adamlık, merhamet ne derseniz deyin. Saydıklarımın altına bir o kadar daha, güzel meziyetleri sizler de ilave edebilirsiniz. Zira biz Osmanlıyız. Biz Osmanlıyız Osmanlı olmasına da; bunu herkes biliyor bilmesine de ne hikmetse insanımızın büyük bir kısmı hala bu yüksek iman ve inancın; FARKINDALIĞIN farkında değil. Oysa bir nebze olsun gerçek tarihi yedisinden yetmişine, tam manası ile bu neslin kılcallarına kadar işleyebilsek inanın neler yapacak neler. Tahayyül dahi edemiyorum. Bunun farkında olan (eskilerin ifadesi ile) YEDİ DÜVEL sürekli ENSEMİZDE BOZA PİŞİRMEK için her türlü varyasyonu yapıyor, yapmayada devam edecektirler. Hiç şüpheniz olmasın. Sürekli şeytan taşlayan bir ülke konumundayız. Lâkin bunu yaparken yani ŞEYTANLARI TAŞLARKEN RABBİMİN İZNİ İLE İBADETİMİZİDE YAPIYORUZ,YAPACAĞIZ. Yaptıkları her harekete verilecek bir cevap, yapılan her operasyona bir operasyon, her köpekliklerine köpekler ile cevap veriyor, vermeye de devam edeceğiz İNŞAALLAH. Son Nato tatbikatında hedef tahtasında iki resmin M.Kemal ve Recep Tayyip Erdoğanın gösterilmesine yapılan tepkiler taktire şayandır. Demek ki isteyince oluyor, olabiliyor, olması gerekiyormuş. Öyle değil mi? İnşaallah bu; tek bayrak, tek millet, tek devlet, birliği, beraberliği; muhabbet ve uhuvvetti ebediyete kadar devam eder. Devam eder ki; Türkün yenilmez bir armada olduğunu ecdadtan yedikleri ŞAMARA birde bu necip millet vururda AKILLARI BAŞLARINA GELİR. Bugün bir gazetede, gazetenin hanımefendi köşe yazarlarından (benim de dikkatle ve beğeni ile okuduğum) Leyla İPEKÇİ'nin yazısının bir paragrafında geçen ifadeleri çok amma çok hoşuma gitti. Hanımefendi, dünkü köşe yazısında, ..... Kendine dönmeyen deliye döner. Böyle yazıyordu sosyete berberinin camında. Kocaman harflerle! Önünden geçerken durduk. Sıradan bir andı. "

Leyla İPEKÇİ Yeni Şafak a.g.g 18 Kasım 2017 Okumaktan Murat Ne?

Evet beyler; ne yaparsanız yapın, hangi senaryoyu yazarsanız yazın bu millet elbet birgün er yada geç KENDİNE, KENDİSİNE DÖNECEKTİR. Zira; dönmez ise akibeti hüsran olur ki Allah (c.c) korusun. Amin. Hangi filmi oynarsanız oynayın, Hangi belayı, Hangi musibeti, Hangi çorabı bu milletin başına örmek isterseniz isteyin, bütün oyunlarınız, senaryolarınız, filmleriniz bela ve musibetleriniz İNŞAALLAH ve Rabbimin izni ile ELİNİZDE PATLAYACAKTIR.

UNUTMAYIN! "Osmanlı medeniyeti bitmiş tükenmiş ömrünü tamamlamış bir medeniyet değil, DURDURULMUŞ BİR MEDENİYETTİR. İngilizlerin Ünlü Tarihçesi Arnold TOYNBEE Evet, hangi berber yazmış ise eline kolunu ruhuna sağlık. BU MİLLET, BU DEVLET, KENDİSİNE DÖNMESİNİ BİLECEKTİR. Yapılanlar bunun birer ispatıdır. NE DERSİNİZ?

Selâm ve dua ile.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bülent Ertekin - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.