UNUTTUĞUMUZ MİNNETTARLIK

Değerli okuyucularım,

Bu hafta yazımı minnettarlık üzerine yazmak istedim. Görüyorum ki bu günlerde genelde insanlar minnettarlıktan uzaklaşmış ve bunun göstergesi olarakta şikayetler, iletişimsizlik, dostluklar ,sahip olduğumuz gelir bile yetmez olmuş.

Gerçek bolluk , şükran ve minnettarlıkla başlar. Minnettarlık, sahip olduğumuz şeylere odaklanmamızı sağlar ve bu şeylerin büyümesine yardım eder.

İnsanlara teşekkür etmeyi bile unutur olmuşuz. Hiçbir karşılık beklemeden ve içtenlikle değerinizi bildiğinizi ifa etmek için, lütfen insanlara teşekkür etmeyi alışkanlık haline getirin. Çevrenizde ki insanları içtenlikle takdir ettiğiniz de çok geçmeden etrafınızda daha çok insan bulacaksınız. Kıymetini bildiğiniz şeyler büyüyecek ve çoğalacak. müşterileriniz, işiniz, aileniz, becerileriniz, inancınız ve siz.

“Her şeye” mi sahip olmak istiyorsunuz? Şükran dolu bir bakış acısıyla yaklaştığınızla, zaten her şeye sahip olduğunuzu görürsünüz. Arzulayabileceğiniz her şey şu anda bile içinizde mevcut. Tek yapmanız gereken, hayatınızda tam olarak ifade bulabilmesi için onun kıymetini bilmeniz, onu sevmeniz ve yeterince beslemenizdir.

Takdir etmek ve minnetkarlık karşınızdaki insan içinde büyük bir moral kaynağıdır. Ve o kişiye değer katmış oluruz. İnsanlar takdir edilmekten hoşlanırlar, bu sizin içinde harika bir his olabilir

Hayatınızda ki olumlu şeylerin kıymetini bilmeyi ve onlara şükretmeyi alışkanlık haline getirin . sorunlara takılmak yerine , hayatınızda ki olumlu şeyleri daha da besleyip büyütmeye odaklandığınız da içiniz yaşama sevinciyle dolacaktır. Böyle bir insan olduğunuz için, içinde bulunduğunuz durumlar için ve karşınızda çıkan zorluklar için şükredin. Olumlu, doyurucu bir yaşamın ilk adımı budur. Gerçekten içten minnettarlığınız her anlamda size bolluk bereket getirecektir.

Saygı ve sevgilerimle..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mutlu Mete Kaçar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.