CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma KÖSE’den “Şehitler ve Gaziler Haftası” mesajı

Fatma KÖSE, toplumda her zaman umudu örgütlemek için yola çıktıklarını dile getiren hassas, duyarlı, örnek çalışmalara imza atan özel insan…

Tüm çalışmalarını yakından takip edip, takdir ettiğimiz değerli insanlardan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Sayın Fatma KÖSE“Şehitler ve Gaziler Haftası” dolayısıyla bu hassas konu ile ilgili duygularını bir ana yüreği duyarlılığıyla işleyerek özel bir mesaj yayımladı:

"Bu vesileyle Cumhuriyet'imizin kurucusu Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu topraklar uğruna toprağa kanlarını dökmüş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz. "Bugün,1921 Sakarya Meydan Muharebesi’nde yaralanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından Mareşallik Rütbesi ve Gazilik Ünvanı verilişinin 95. Yıl dönümü.

Varlığımızı, ölümü göze alarak savaşan, şehit düşen, gazi olan kahramanlarımıza borçlu olduğumuzun bilincindeyiz. Onlar ki bizim onurumuzdur, kıvanç kaynağımızdır. Kendilerini sonsuza dek saygıyla anmak vicdani ve insani sorumluluğumuzdur. Her ulus kahramanlarıyla yaşar; bizler de onların kahramanlıklarıyla başı dik, onurlu bir millet olarak yaşıyoruz, yaşayacağız. Gazilerimizin yaşamlarını insanca sürdürebilmeleri için elimizden geleni yapacağız.

Gazilerimizin 95. Anma yıl dönümünde başta kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazilerimizin "Gaziler Günü"nü en samimi duygularımla kutluyorum, kendilerine saygılarımı sunuyorum."

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alisa Çiçek Akyol - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.