PUTLAŞTIRDIKLARIMIZ 1

1. Bilim sebepleri ve aklı putlaştırdıErkekler parayıKadınlar modayı putlaştırdı

2. Anne ve babalar üniversiteyi putlaştırdıGençler internetiYaşlılar saygıyı putlaştırdı

3. Şarkılar aşk’ı,Diziler çarpık aşıkları putlaştırdı

4. İnsanlar televizyonları, bilgisayarları, cep telefonlarını putlaştırdı(Televizyonlar, bilgisayarlar ve cep telefonları da onları aptallaştırarak intikamlarını aldılar.)

5. Kadınlar evlerini, eşyalarınıErkekler arabalarını, paralarınıPutlaştırdılar(Evler kadınları hizmetçi, arabalar erkekleri servis şoförü, paraları köle yaparak intikamlarını aldılar.)

6. Sınav denen bir put oluşturuldu. Arkasında vaad edilen hayatı putlaştırdık(Sınavlar, en güzel çağlarımızı ağzında çiğneyerek yok edip aldı intikamını.)

7. İnsanlar siyaseti putlaştırdıSabah akşam siyaset konuşarak, bir yerlere taraf olarak düşmanlık çoğaldı(Siyaset de yalanlarla, ihalelerle, yalancı cennetlerle insanlardan intikamını aldı.)

8. Üniversiteleri o kadar putlaştırdık kiÜniversiteye gidemeyen çocuklarımıza böcekler gibi davrandık(Çocuklarımız da bizden uzaklaşarak intikam aldı.)

9. Devleti o kadar putlaştırdık ki,Devletlerin insan mutluluğu için olduğunu unuttuk(Devlet de halklarını köleleştirerek intikam aldı.)

10. Demokrasiyi o kadar putlaştırdık kiDemokrasi adı ile yapılan her zulme sesimizi çıkaramaz olduk(Demokrasiler de istibdatların önünde poz vererek intikamlarını aldı.)

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Levent Bilgi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.