Vatandaş artık Referandum falan istemiyor, işleri Mecliste çözün, yeter artık diyor....

Bazı partiler bu necip milleti anlayamadı... Partilerin çoğu 2 aydır yedi sülalemizi belledi. İş yapamaz olduk, birbirimize düştük. Hatta ben en iyi arkadaşım ile bir paylaşım ve ekmeğimi suyumu verdiği için şu an küsüz. O yüzdende onla sandıkta tabi ki hesaplaşacağız. Halkımız çok gerildi ve bıktı, inanın kırgınlıklar ve densizlikler arttı. Yeter artık sizleri oraya seçtik, orada adam gibi olun ve bize yansıtmadan ülke lehine ve halkın lehine olan işleri Mecliste halledin demekteler.

Fazla uzatmayacağım çoğu milletvekili mecliste odalarına gelmez, lavanta olmadıkça bazılarınız bir telefon bile açmazsınız, yakınlarınızın işleri dışındakilere kırk bahane bulup yapmazsınız, Allah belanızı versin de bizi sizlere muhtaç etmesin, halsiyetli asilzadeler. Hatta eski vekil arkadaşlarınıza "şu ..... adam .... yetmiyormuş gibi şimdide bizi referanduma girdirdi ben evet vereceğim ve bunun için uğraşsam da hayır çıkması için dua ediyorum" diyenlerin olduğunu biliyorum... Sayın CB bu vekillerin vebali ve yanınızda ki bazı danışmanların vebali tabi ki sizde vebaliniz. Haziran seçimlerinde %40.9 alınmasının sebebi sizin listelediğiniz vekillerin ve teşkilatların bir kısmı vatandaşın işi ile ilginenmeyişindendi. Tabi ki bu denli gevşek ve vav-çak adamların sanırım bazılarını siz seçmediniz ama size önerdiler ve sizde onlara inanıp oralara layık gördünüz ve sonunda da ben yanlızım dediniz bunu biliyorsunuz. Bakın en son belediyelerimizin Çin'deki eyaletler gibi olmasını anlatan üstün yetenek, dahi adam Şükrü Karatepe zaten densiz ve lafını şorunu bilmez bir adamdı bu vav-çağı hala yanınızda tutacak, vekil yapacakmısınız? Şükrü'nün tespitlerinden sonra emekli Tüm general Adnan Tanrıverdi'de aynı hataya tuz bastı ve emeklerinizi dinamitledi. Bu adamları nereden buldunuz çok aradınızmı? Bir de Şeref Malkoç var ki bu adamın eskiden beri patavatsızlığını bilmeyen yokken onu size kim önerdi. Bu adamın böyle olduğunu biz biliyoruz da sizin etrafınız siz uyuyormuydunuz? İşte referandumun bıçak sırtına gelmesini bu 3-5 vav-çak sağladı bilesiniz. 4-5 gün daha olsa belkide inanın açık ara hayır çıkardı biliniz. Gerçi çıkan sonuç beni ikna etmedi gibi ama bundan sonra bunu bilerek yazacağımı ve bir tane Türkiye olduğunu bilenlerdenim.

Bizler bu ülkenin siyasi kavga içinde olmasını istemiyoruz. Artık her işi mecliste yapın ve bize danışmayın. CHP genel başkanının dediği gibi madem kontrollü darbe olmuş o muhterem zat niye VİP geçişinde 30 dakika sonra çıkışı tutan tanklar çekildi VİP'tekiler dışarı çıktı ve tanklar 10 dakika sonra geri aynı yolu niye tekrar kapadı bu malak kardeşimiz buna cevap versin. O kontrollü darbe demese ve hata yapmasa inanın HAYIR çıkacaktı. Ha bu ara referandum mu ekonomimi öncelik olmalıydı bunu ayırt etmeden işe atlandı. Bu ara 2019 da uygulanacak bu referanduma ne gerek vardı. Ekonomi bu denli sıkıntıda iken referanduma bu ara gerek yoktu ve hükmet hiç bahane bulmasın piyasaları rahatlatamadılar ve rahatlatamayacaklar. Bu böyle giderse zaten hükümet mükumet kalmaz bilesiniz. Bu kafa ile ve bu bakanlar kurulu ile bu ülke düzelmez. İktidar partisi milletvekillerine odasına girişleri kamera ile gözlenmedikçe Ak parti girdiği tusinamiden kurtulamayacak. Hatta madem vekiller genel kurul yoklamaları ile kontrolde tutuluyorsa odalarına gelişleri zaptırapta alınmalı. Milletvekilliği babadan oğla devredilen, ahçı, şöför vekilleri ile iş yapmayan, odasına gelmeyen ve gev-şek danışmanlarla bu işler yürümez.

Çok iyi bir projeler ve sahadan insanlara şans vermediğiniz sürece yalnızlık çok normal ve bizim gibi ülkeyi kurtaracak beyinler dışarıda kalırsa tüm partiler için bir bardak su içmeliyiz. On yıldır TUDEM için çalmadık kapı bırakmadım. Hatta meclis başkanı bile bürosunda ve vakıfta çok övse de "sen başarırsı" ben bu bürokrasiye güvenmiyorum dediyse gerisini siz düşünün. iktidar partisi vekilleri ve teşkilatı bitmiş çürümüş ve 3-4 yıl önce çok başarılı olacak TUDEM artık AB ile olacak sürtüşmelere göre yol haritasına kısmi başarı ile bakılabilir, zaten buna göre revize edilmişti. Hükmet birileri gaza getirdi, getirildi, halk ve esnaf zorda olduğundan milletimiz kan içti kızılcık saydı çok üzüldü son desteğini Dersimlilere, CHP'yi alevi partisi yapanlara ve haçlılara, PKK'ya, Fetoya devletini satmayacağını sanıyorum. Bir tane Türkiye var ve bu ülke çökerse %2 lik kısım dışında herkes ezilir. Ey Kılıçdaroğlu 6-7 kez 1 parti 20 parti kadar oy aldı, hepinizi hizaya soktu. Yine başarılı olmazsan Alevi delegelerin %75 olduğu CHP'yi ABD'nin kontrolünde tutmaya devam edecekmisin? Ey iktidar bir türlü başarılı olamadığın Ekonomide sahadan, bürokrat, çoğu avukat olmayan ve yeni insanlarla çalışacakmısın? Ey MHP sen dip yapınca mı aklın başına geliyor ve bazı gereksiz eski dostlarının MI5 bağlantılarını hala anlayamadın mı? Ey HDP sen bir haçlı ve ermeni projesi olduğunu ve Kürt halkının derdinde olmadığını ne zaman açıklayacak ve kalleşçe adam öldürmeleri ne zaman bırakacaksın?

TBMM'de ki odalarına gitmeyip saat 15 de kulise kaçan bazı çok akıllı nainler, bir daha işi halka bırakmayın ve bu halkı gerecek işlerden kaçının. İktidar 1 milyon iş yaparken CHP'nin bunlara hep hayır demesi yüzünden bu haldeler ve lokantaları bile kapatacak espirisi tutmadı. Ey CHP siz laiklik, fetö desteğiniz ve beceriksizlikleriniz yüzünden bu necip milletin genetik kodlarını hala çözemediniz ve PKK ile kol kala görüntüsünden uzaklaşamadığınız için başarısızsınız. Artık her şeye hayır işini bırakın ve gerektiğinde iktidara destek olun. Bakın bu millet yarın sanırım az da olsa çokta olsa referandumda size kırmızı kart göstereceğini anlamalıydınız. Artık mezhepçiliği bırakın ve ülkenin %90 sunni iken kendinize sunni bir lider seçin. Hatta tekrar Baykal'ı veya Trabzon milletvekili Haluk Pekşen'i lider olarak şimdiden ciddiyetle düşünebilirsiniz. Bunun için Referandumu kaybeden Dersimli mezhepçiyi genel merkezden gidene kadar gösteri yaparak partinizi ABD ve AB sarmalından kurtarın ki oylarınız arttıralım.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Oğuz Güler - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.