HER BİRİMİZİN İSMİ FARKLI DA OLSA HEPİMİZİN SOYADI TÜRKİYE'DİR

15 Temmuz akşamı yapılmaya çalışılan, hain ve alçakça bir darbe girişimidir. İçerden ve dışardan tüm şer odaklarının ülkemizin birliğine ve dirliğine kastı, demokrasi ve milli iradeye yapılan fütursuzca bir saldırıdır. Lakin bizler Ülkemize, Milletimize, demokrasimize ve milli irademize kasteden şer odaklarının girişimlerine karşı birlik ve bütünlüğümüzü yedi cihana haykırdık. Gücünü tarihinden alan kahraman Türk Milleti olarak, devleti ile birlikte, günün birlik ve dirlik günü olduğunu ülkemizin her bir karış toprağında yaptığımız mücadele ile sağır sultana bile duyurduk.

Milletimiz 15 Temmuz’dan sonra gösterdiği birlik ve beraberlik ile de“Ülkemizde süren demokrasiye ve millet iradesine son vermeye hiçbir yapılanmanın gücü yetmeyecektir. Bu millet var olduğu surece ülkemiz milli iradenin yönetiminde olacak, ezan sesimiz ve şanlı bayrağımız milli iradenin güvenliğinde gök kubbedeki yerini alacaktır. Milletimizin birliği ve dirliği ülkemizin üzerinde hain planlar yapan şer odaklarını daima defedecektir.”demektedir.

Bu topraklarda yaşayan tüm insanlarımız solcu sağcı demeden, mezhep, ırk demeden, kadın erkek, çocuk yaşlı demeden, birlik ve dirlik içerisinde; milli iradeye, ülkesine, geleceğine, bayrağına ve ezanına canı pahasına sahip çıkmıştır. Bizler farklılıklarımız ile birlikte aynı inanç ve değerlerin bir araya getirdiği bir milletiz. Bizlerin ortak paydası Ülkemizdir. Her birimizin ismi farklıda olsa hepimizin soyadı Türkiye'dir. Ülkemiz için canımızın dahi hiçbir değeri yoktur. Bizler bunu Fatihin İstanbul'u fethinde Fatihin evlatları olarak, Kurtuluş Savaşında Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde kenetlenerek de gösterdik. Tarihimiz bunun örnekleriyle süslenmiştir. Bu millet bu tarihten ders almayan hainlere son dersini ise 15 Temmuzdan beri kenetlenerek vermiştir. Kenetlenmenin ve birlikteliğin en güzel örneğini o gece yazılan kahramanlık destanı ile sergilemiştir.

Kimse şunu unutmasın, bu gök semanın üstünde yankılanan ezanımızı susturmaya ve dalgalanan bayrağımızı indirmeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

Bizler yüce Türk Milleti olarak Milli İrademize uzanan hiçbir şer odağının girişimine izin vermedik, vermeyeceğiz. Gecemizi gündüzümüze katarız, gerekirse canımızı, bedenimizi siper ederiz ama ülkemiz üzerinde oynana hiçbir şer oyuna izin vermeyiz.

Bu meydanlar cuntanın ve şer odaklarının değil, Demokrasinin ve Milli İradenin Meydanlarıdır. Bu topraklar şehitlerimizin kanları ile sulanarak Vatan olmuştur. Milletimiz tarihin her döneminde olduğu gibi bir zorluk esnasında, milli birlik ve beraberliğimize uzanan şer odaklarına karşı yekvücut olmuş ve direnişini göstermiştir. Yüce Milletimize karşı hain planlar yapanlar bir kere daha Türk Milletini bölmenin, Ülkemizi karanlık bulutlarla kaplamanın imkansız olduğunu görmüşlerdir. Ülkemize dair şer planlar yapan tüm hain güç ve yapılanmalar Evvel Allah bu ülkenin birliği ve dirliği karşısında aciz kalmış ve kalacaklardır.

Ankara Oto Galericileri Derneği ANODER olarak Demokrasimizi, Ülkemizin bütünlüğü ve istikrarı ile Milli İradeyi hedef alan bu hain kalkışmayı 1. Yıldönümünde bir kez daha şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Milli İradeyi yok saymaya çalışan bu hain ve alçak teşebbüsün geri püskürtülmesini sağlayan, demokrasimize ve geleceğimize sahip çıkan; Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde, Başbakanımız Binali YILDIRIM yönetimindeki tüm Hükümet üyelerimize ve Gazi Meclisimize, Siyasi Partilerimize, hainlerle birlikte hareket etmeyen onurlu TSK Üyeleri, Kahraman Emniyet Teşkilatına, yurtsever medyamıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza ve canını hiçe sayarak Demokrasimize ve Milli İradeye korkusuzca sahip çıkan Vatan ve Demokrasi aşığı Yüce Türk Milletine de tekraren teşekkürü de borç biliriz.

Egemenliğin ve iktidarın tek kaynağı daima Millet İradesidir ve öyle olmaya da devam edecektir. Bizler Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da demokrasimizin, devletimizin ve seçilmiş hükümetimizin yanında yer alacak, milli iradenin yansıması olan Hükümetimizin verdiği her kararın destekçisi olacağız.

Son sözde bu menfur olayda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyor, gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı iletiyoruz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İlkay Kalkan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.