CUMHURBAŞKANIMIZ VE FAİZ SÖMÜRÜSÜ

“Başkanlığa Evet Tek Adamlığa Hayır” başlıklı yazım da anlaşılamadı. Çünkü ciddi yazıları yorumlayacak okuyucu son derece az. Üstelik pek çok yorum düzeysizlik yanı sıra su-i zan, iftira, dalkavukluk ve terbiyesizlik içeriyor.

R.T. Erdoğan kardeşim 40 yıllık dostumdur. Kusursuz, mükemmel bir insandır, demiyorum. Ama O, varlığıyla iftihar ettiğim Cumhurbaşkanımızdır. Başkan olması da arzumdur. Çevresi kişiyi Hak’tan saptırabileceği için yetkilerinin sınırlı olmasını da gerekli görürüm. Su-ı zan sahipleri için ilave edeyim: R.T.E. kardeşim dâhil hiç kimseden beklentim ve verilecek tavizim yoktur.

BİR asra yakındır Diyanetin bir tek faiz hutbesi okutamadığı bir ülkede yaşıyoruz. Müslüman iş adamlarının kurumu olarak bağrımıza bastığımız Müsiad 30 yıldır faize ilişkin bir tek bağımsız çalışma yap(a)mamıştır. Bankalaşan Finans kurumlarımızın faizle mücadele gibi bir meselesi de hiç mi hiç olmamıştır. Özetlersek Allah’a ve Peygamberine savaş açan veya Allah ve Peygamber buyruğuyla savaş açılması gereken faiz düzeniyle barışığız. Oysa ülke olarak tam bir faiz sarmalındayız. Millet olarak destek vermezsek bir tek R.T. Erdoğan değil bin R.T.E. çalışsa bile faiz sömürüsüne karşı mücadelede başarılı olamayız. Çünkü yerli ve yabancı sömürücüler bir ahtapot gibi ülke ekonomisini sarmış durumundadır. Yatırımcı kurumlarımız faizcilere çalışıyor. Borçlarımız ve de borç faizlerimiz giderek artıyor.

SAYIN Cumhurbaşkanımızın yalnızlığını dile getiren aşağıda ki beyanları ne kadar ürperticidir:

“Faiz meselesini çözmemiz gerekiyor. Yalnızlığımı biliyorum ama mücadelemi sürdüreceğim, kararlıyım. Faizi önemli bir sömürü aracı olarak görüyorum, faizi emperyalist mantığın en önemli sömürü araçlarından biri olarak görüyorum ve faizi yatırımcıyı köşeye sıkıştırma aracı olarak görüyorum. Şu anda Türkiye’de en yüksek parayı kazanan reel yatırımcı değildir. En yüksek parayı kazanan finans sektöründe olanlardır”

SON altı aydır yazdığım onu aşkın yazılarımın birinde yaptığım aşağıdaki çağrıma cevap vermeye başlayan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyor, yanında olduğumu bildiriyorum:

“Sanılanın aksine bizde jakoben laiklik ekonomik sömürüye payanda olması için ithal edilmiş ve korunmuştur. Oysaki faiz laikliğin gereği değildir. Ama ona karşıt olmak aklın, bilimin, sosyal ve ekonomik adaletin gereğidir ve bir cihaddır.

Amerika'ya bile dost musun düşmansın sorgulaması yapacak bilinç düzeyine yükselen siyasi zirvemiz, artık Beştepe'de alternatiflerini hazırlayarak faizi de sorgulamalıdır. Gerekli adımların atılabilmesi için milletimize ve ilgili kurumlarımıza çağrılar yapılmalıdır. Yapılabilir mi? Yapılabilir. Ben sebeplerin halikı ve ölümsüz olan Allah'a güveniyorum.”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ali Rıza Demircan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.