Pakistan İsrail Yetkilileri Tarafından Filistinli Göstericilere Karşı Gösterilen Zalim Davranışlar için Endişelerini İfade Eder

Pakistan Al Aqsa Camisinin kapatılmasını takiben Filistinlilere karşı devam eden şiddet dalgası ve Müslümanların dini yükümlülüklerini yerine getirme haklarının ihlali için endişelerini ifade eder.

Filistinli göstericilere karşı yürütülen uygulamalar ve politikalar uluslararası insani kanunların, uluslararası normların ve uygulamaların açık bir ihlalidir ve durmalıdır.

Pakistan hükümeti temel haklar ve insanlık onurları için haklı isteklerinde Filistin Devleti halkı ve hükümetiyle dayanışma içerisinde durmaktadır.

Pakistan Filistin davasına ve Al-Quds Al-Sharif'in başkenti olduğu bağımsız, egemen, geçerli ve komşu bir Filistin devletinin kurulmasına olan desteklerini yeniden teyit eder.

Pakistan expresses Concern at Violent Acts Against Palestinian Demonstrators by Israeli Authorities

Pakistan expresses concern at the continuing wave of violence against Palestinians and violation of Muslims’ right to perform their religious obligation following the closure of Al Aqsa Mosque.

The practices and policies being pursued against the Palestinian demonstrators are a flagrant violation of International humanitarian law, international norms and practices and must stop.

The government of Pakistan stands in solidarity with the people and government of the State of Palestine in their just demand for basic rights and dignity.

Pakistan reaffirms support to the Palestinian cause and establishment of an independent, sovereign, viable and contiguous State of Palestine with Al-Quds Al-Sharif as its capital.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdul Akbar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.