GÜZEL GÜNLERE DOĞRU

Merhaba değerli okuyucularım..

Öyle günler yaşıyoruz ki Ülkemizce, herkesin zorda olduğu ve belki de umut kırıntılarıyla güzel günler beklediği günler. Otururken düşündüm güzel ülkemin hali ne olacak diye, nereye gidiyor durumlar. Yazımı da yaşadığımız günler hakkında yazmak istedim.

Gencecik insanlar iş arıyorken, kimilerinin umutları hala devam ederken, kimilerinin de çıkış için kafası karışıkken, kimisi de bu zorluklara hayat mücadelesine devam edemeyip vazgeçebiliyor her şeyden.

Evet ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Benim çevremde gördüğüm kadarıyla esnaf bir hayli zor durumda. Bazıları bu duruma dayanamayıp, sönmüş umutlarıyla dükkanlarını kapatıyorlar, kimisi de içinde kalmış umut parçacığıyla işlerine devam etmeye çalışıyor beklentiler içinde.

Turizmin başkenti olan bir şehirdeyiz, haliyle bu yıl turizmde kötü yönde etkilendi. Dolayısıyla Antalya piyasası turizme bağlı bir şehir olduğundan, esnaf bu durumdan çok etkilendi. Ve iş olanakları olmayacak kadar aza düştü. İnsanlar artık ne yapacaklarını şaşırmış durumda. Bir sürü borca yüklenmiş durumdalar. Her yıl cıvıl cıvıl olan sokaklar, bu yıl bomboş diyebilirim. Çoğu insan sokağa çıkıp gezmeye ve eğlenmeye korkar duruma geldi veya maddi durumlar nedeniyle kendini kısıtladı sanıyorum. İş güç olmadığından, ülkenin durumu belli olmadığından, her gün bir olayın çıkmasından dolayı insanlar kendilerini eve kapatmış durumda. Bir kısır döngü içine girdi yaşamlar. Bir endişe içinde yaşıyorlar. Bir umut bekliyorlar, bir mucize bekliyorlar. Dolayısıyla bu durumlar aile hayatına, kişinin özel hayatına da yansıyıp tartışmalar, huzursuzluk çıkarabiliyor. Bu durum daha da ilerleyip ailelerin bölünmesine de neden olabiliyor. Bu dönem zorlu bir dönem, herkes devletten bir destek bekliyor. Neyseki 15 temmuz darbe girişiminin şokunu atlatan ve yurtdışı rezervasyon akışının normale dönmesiyle morallenen turizm sektörü yeniden yükselişe geçiyor. Turizm temsilcileri olumsuz olaylardan dolayı iptal olan yurt dışı rezervasyonların yeniden hareketlendiğini söylediler. Halkımızın büyük ilgi gösterdiği demokrasi mitingleri ve bu mitinglerin çok barışçıl geçmesi dış basını olumlu yönde etkiledi ve bu sayede yabancı misafirlerimiz ülkemizin güvenilir ve her şeyin normal olduğunu algıladılar çok şükür. Bu demek oluyor ki bir nebzede olsa nefes alabiliriz diye umut ediyoruz. Eee nede olsa umut fakirin ekmeği ..Ülke olarak "Umut "etmekten başka çaremiz yok.Haberlerden duyduğum kadarıyla devlet her türlü vergi ve sigorta borçlarına bir af çıkaracakmış.Ana paraya yapılandırma, faizleri silme gibi. Bu biz esnafın azda olsa nefes almasını saylayacaktır. Bunun resmi gazetede yayınlanması sabırsızlıkla bekleniyor. Bir nebzede olsa borçları bulunan esnafı nefes aldırabilecek bu durum.

Huzur içerisinde ekonominin güçlendiği, esnafın, insanların, çocukların yüzünün güldüğü bir Türkiye’de yaşamak dileğiyle..

Hoşçakalın.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Güldane Kaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.