Sincar ve Karacak

Sincar ve Karacak Dağında terör yuvalarına vurulan darbeye ve bundan sonra atılacak adımlara, Büyükşehir personelinin Mesai mefhumu tanımadan gece gündüz yollarda, alanlarda, zor şartlarda, çalışma koşullarının güçlüğüne rağmen çaba sarf etmelerine teşekkür ederek, çalışan annelerin çocuklarının kreş ihtiyaçlarının giderilmesine ve Polatlı İlçesi için Büyükşehir Belediye Başkanlığının katkıda bulunması talebine, ilişkin 2018 yılı meclisi son oturumun da söz aldım.

Değerli Üyeler, 2018 yılı biterken, terör unsurlarına karşı Türk Vatanını milletlerarası anlaşmalardan meydana gelen haklarını kullanarak, Suriye’nin Kuzey Bölgesi ve yine Kuzey Irak Sınırları içerisinde kalan bölgeye yapacağı harekat nedeniyle Mehmetçik’e başarılar diliyoruz.

TERÖR DESTEKÇİSİ MÜTTEFİK GÖRÜNÜMLÜ ŞER CEPHESİNE

Türk Milleti olarak yaşadığımız şu günde Sincar ve Karacak’ta terör yuvalarına vurulan darbenin devamının gelmesinin, müttefikimiz görünümlü şer cephesinin ortaklığına rağmen, bu iblis yuvalarının bir an önce dağıtılmasını bekliyoruz.

Dualarımız, Yüce Türk Milletinin duaları Mehmetçikler içindir. Hiçbir vatan evladına en küçük zarar gelmeden Cenabı Allah yar ve yardımcıları olsun diyoruz.

BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜRLER

Değerli Üyeler, 2018 yılının son mesai günlerine geldiğimiz şu günlerde, Polatlı’ya yapılan hizmetleri nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi huzurunda tüm personeline ve Büyükşehire teşekkür etmek istiyorum. Büyükşehir Belediyesinin Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığına Polatlı’nın tarım ve hayvancılıkta organize ve enerji merkezleri oluşturma noktasında verdikleri destekler için teşekkür etmek istiyorum. Mesai mefhumu tanımadan gece gündüz yollarda, alanlarda, zor şartlarda, çalışma koşullarının güçlüğüne rağmen çaba sarf eden, Belediyemiz adına halkımıza hizmet üreten, hizmet götüren yine kırsal alanda yaklaşık 1000 köyümüze her türlü hizmeti ulaştıran personelimize ise huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.

EN KUTSİ GÖREVİ OMUZLAYAN ÇALIŞAN ANNELERİMİZİN KREŞ SORUNU ÇÖZÜLMELİDİR

Bu nedenle, öncelikle en kutsi görevi omuzlayan annelerimize, çalışan annelerimize ve onların yavrularına kreş konusunda, çektikleri sıkıntının farkında olarak, aslında yasal görevimiz olan Ankara Büyükşehir Kreşleri için bir an önce adımlarımızı atmamız, onlara karşı bu görevi yerine getirmemiz gerekmektedir.

Bu kadar personele rağmen maalesef bir kreşimiz yoktur. Bu sürekli sıkıntılara sebep olmaktadır ve talepler gelmektedir. Bunu arz etmeye çalışıyorum. Sayın Başkandan talebimiz, bu konuda bir an önce tedbirler alarak, değerli personelimizin ve yavrularımızın bu sıkıntılı durumlarından bir an önce kurtulmalarını temenni ediyoruz.

POLATLI İÇİN DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUZ

Değerli Üyeler, 25 kardeş ilçenin birleşip bir araya getirdiği bir Başkentin mensubu, Ankara’nın onurlu Büyükşehir Meclis Üyeleriyiz. Bunu neden söyleme ihtiyacını hissettim: Şöyle ki, geçtiğimiz günlerde kardeş ilçemiz Beypazarı’nın Büyükşehirden isteği üzerine 8.100 metrekarelik kapalı alandan meydana gelen Belediye Hizmet Binasının yapılması konusunda Büyükşehir’den yardım talep ettiler. Bu talepleri Meclisimizin onayı ile Büyükşehir tarafından kabul edildi. Beypazarı İlçemizin Belediye Hizmet Binasının Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmasından, elbette ki biz de memnuniyet duyarız ve bu memnuniyetimiz hâlen devam etmektedir. Diğer yandan, diğer kardeş belediye olan Polatlı’mızın hizmet binasının temelleri de atılmış olup, hâlen yapım aşamasında maddi destek beklemektedir. Bu nedenle Büyükşehirden ricamız, istirhamımız, dileğimiz, isteğimiz Polatlı Belediyesi Hizmet Binasına da bir zahmet el atsınlar, burayı da bitirelim.

Bu sözlerimi bir önerge gibi görün lütfen. Kardeşler arasında ayrıcalık yoktur umudum ile saygılar sunuyorum.

Teşekkür ediyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mahir Özel - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.