ORSİAD Global Pazarlara AIESEC ile Açılıyor

AIESEC Ankara ve ORSİAD, OSTİM’deki firmaların global pazarlara açılmasını kolaylaştırmak amacıyla ortak bir protokole imza attı.

AIESEC Ankara’dan bir iş birliği haberi!

Ankara’daki firmaların, yurt dışı pazarlara açılması ve ihracat oranlarını artırmak amacıyla insan kaynağı çözümleri sunan AIESEC ile OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) arasında yeni bir protokol imzalandı.

128 ülkede faaliyet gösteren AIESEC; satış, pazarlama, insan kaynakları, finans, bilişim, Ar-Ge, üretim gibi alanlardaki genç yetenekleri, firmalar ile buluşturuyor.

Bürokratik işlemlerle tamamıyla kendi ilgilenen AIESEC sayesinde firmalar; oturma izni, çalışma izni, vize gibi işlemlerle uğraşmadan, doğrudan hedef ülke pazarına yönelebiliyor.

1948’de faaliyetlerine başlayan, 1954 yılında Türkiye’ye gelen ve 1963’ten beri de Ankara’da faaliyet gösteren AIESEC, kurulduğu günden bu yana Ankara’da ve Türkiye’de birçok firmaya, uygun insan kaynağı sağlamış, firmaların global pazarlara en kolay yoldan açılmalarına destek olmuştur.

Türkiye’de 11 ilde faaliyet gösteren AIESEC, aynı zamanda her yıl binlerce üniversite öğrencisini yurt dışına sosyal sorumluluk projelerine gönderirken yeni mezun ile 3. ve 4. Sınıf öğrencilerine kurumsal iş tecrübeleri sunuyor.

Sosyal sorumluluk anlamında da elinden geleni yapan AIESEC, her yıl ülkemizde onlarca sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirerek, topluma pozitif katkı sunuyor.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Açelya Aşkın - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.