17 Ağustos 1999 depreminin 18. yıl dönümü

Bu yazımı 17 Ağustos 1999 depreminin 18. yıl dönümü olması sebebiyle yazıyorum. Depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlara rahmet diliyorum; “Ülkemizin deprem kuşağı üzerinde olduğu gerçeğini unutmadan, depremle yaşamayı öğrenmeli ve her an hazırlıklı olmalıyız”

18 yıl önce meydana gelen ve bizleri yasa boğan, ülkemizde büyük yıkıma neden olan felaketin acısı hala içimizi yakmaktadır. ‘99 depremi olarak tarihe geçen bu felaket, bizlere tarifi mümkün olmayan acılar yaşatmıştır. Resmi rakamlara göre 17 bin 480 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 43 bin 953 vatandaşımızın da yaralanmasına yol açan Marmara Depremi, ulusumuzun yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini almıştır. Böylesine büyük bir acıyı bir daha yaşamamak için daha bilinçli ve farkında olmalıyız. Ülkemizin deprem kuşağı üzerinde olduğu gerçeğini unutmadan, depremle yaşamayı öğrenmeli ve her an hazırlıklı olmalıyız. Yaşadığımız her felaketten ders çıkarmalı ve gereken tüm tedbirleri almalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 1999 Marmara Depreminde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmetle anıyor, böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması temennisiyle, depremde yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Toruntay - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.