İSKİBANK MI KURULDU?

İBB , yaptığı hizmetleri gereğince anlatma-tanıtma becerisini gösteremiyorsa da hayırlı hizmetler yaptığı ve yapmakta olduğu malumumuzdur. İstanbul’un bir çiçek bahçesine dönüştürülmesi ise benim için hizmetlerinin başında gelmektedir.

Bildiğim kadarıyla İski Bir İBB kuruluşudur. Çeyrek asır önce akmayan sularımız için nice paralar ödediğimiz için İski’yi iyi biliriz. İski, geçmişini unuttururcasına sularımızı yıllardır akıtıyor. Ama yıllardır içme suyuna paralar ödediğimiz ve ödemekte olduğumuz da bir gerçektir.

İski’ye gelen temiz sular kadar giden kullanılmış sular için de para ödüyoruz. Fiyatlarının normal olup olmadığı konusunda bilgim ve yargım yok. Ama önemli bir konuya takıldım ve kendi kendime, İskibank mı kuruldu diye de sormadan edemedim.

Su hayati bir maddedir. İsraf etmeden kullanmak ihtiyacındayız. Ödemelerimizi de aksatmadan yapmakla yükümlüyüz. Var olduğu halde ödemelerini zamanında yapmayan aboneler bütün İstanbullulara zulmediyor demektir. Ama sabit gelirlilerin, borçluların ve işsizlerin ödemelerde sıkıntı çektikleri de bir hakikatdir.

Fakat oda ne! Ödemesini zamanında yapamayanlar için uygulanan aylık ceza, bir diğer yaklaşımla uygulanan aylık faiz oranı 1.40.Düz bir hesapla yıllık yüzde 17. Bu durum karşısında İski, İSKİBANK mı oldu demekten kendimizi alamıyoruz.

Faiz sömürüsüne karşı bir mücadele veriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da yakınıp duruyor. Feryadımızı İBB’ye duyuramazsak biz faizle mücadelemizi nasıl sürdüreceğiz? Artık kırılan kolun yen içinde kalmayacağı iktidar kadroları ve kurmlarınca iyi biline. Çünkü erçek dostlar gerçekleri haykırır.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ali Rıza Demircan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.