BÖYLE DOSTLUK YERİN DİBİNE BATSIN

Suriye’de yıllardır süren iç savaşın tek bir nedeni vardır; oda Esad’ın katlettiği insanların Sünni mezhebinden olmasıdır.Bugüne kadar 600 binin üzerinde kadın, çocuk yaşlı demeden Beşar Esat kendi vatandaşını acımasızca katletmiştir. Bu insanların yaşadıkları şehirleri ve köyleri bombalayarak taş üstünde taş bırakmamıştır. Esad’ın katliamından kaçarak Türkiye’ye ve diğer komşu ülkelere sığınan Suriyelilerin büyük bir bölümü Sünni mezhebindendir.

İç savaşın başladığı tarihten itibaren Esad’ın yanında yer alarak katliamlara katılan İran ve Rusya güçlerinden sonra, şimdi bunlara birde PKK, YPG ve PYD dostu ABD güçleri de dahil olmuştur. Açıkça Türk ve İslam düşmanı olan bu terör örgütlerinin yanında yer alan ABD bölgenin baş belası olan DAEŞ’le savaşıyor bahanesiyle Suriye’de petrol yataklarını ele geçirmenin hayalini kurmaktadır. Diğer bir amacı da Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye’ye karşı kalıcı bir sorun yaratmak için bir PYD Kürt devletini kurmanın gayreti içindedir.

ABD Ortadoğu da kalleşçe, riyakarca bir oyun oynamaktadır. Bütün bu uyguladığı senaryolar birer birer ortaya çıktıktan sonra kalkıp inkar etmesi mümkün değildir. Güvenlik güçlerimizi acımasızca şehit eden PKK ile YPG terör örgütlerini koruyup, kollamakta, bu örgüte eğitim vermekte, silah ve mühimmat yardımında bulunmaktadır. Sonrada ülkemiz yetkilileri tepki gösterince inkar etme yalanına sarılmaktadır.

Türkiye’nin dostluğunu ve müttefikliğini göz ardı eden ABD Türkiye düşmanı YPG armasını askerlerinin koluna takması, vücutlarına terörist başı Abdullah Öcalan’ın dövmesini yaptırması ne dostluğa, nede müttefikliğe sığar. Türkiye diplomatik yollardan bu riyakarlığa ve ikiyüzlülüğe karşı tepki gösterince hatasını kabul edip, askerlerinin kolundaki terör örgütü YPG’nin armasını çıkarttırmıştır.

ABD her ne kadar Türkiye ile yakın dost ve müttefik olduğunu söylese de bu açıkça kandırmaca ve bir büyük yalandır. ABD uygulamakta olduğu Ortadoğu siyasetinde Kürtlere verdiği değer kadar, Türkiye’ye vermemiştir.

Esad’ın katliamından kaçan 3 milyon sığınmacıyı misafir eden Türkiye ısrarla Suriye’nin kuzeyinde uçuşa yasak güvenli bir bölge kurulmasını istemesine rağmen Türkiye’nin bu insani isteğini ABD umursamazlıktan gelmiştir.

ABD Ortadoğu’da kalleşçe, riyakarca bir oyun oynadığını asla inkar edemez. Tabir caizse Irak’ı, Afganistan’ı, Suriye’yi ve diğer bazı İslam ülkelerini adeta bir mikser gibi karıştırarak her birini sorunlu ülkeler haline getirmiştir. AK Parti iktidarının görev de bulunduğu 15 yıldan beri tek burnunu sokamadığı ülke Türkiye olmuştur. Türkiye’yi sorunlu ülke haline getirmek için emirindeki FETÖ lideri Naletullah’ı kullanarak 15 Temmuz’da darbe yapmaya bile kalkışmıştır. İyi ki bugün başımızda dik duruşuyla, kararlılığıyla hareket eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider bulunmakta.

İç savaşın kol gezdiği Suriye’de, Irak’ta kanlı terör örgütleri cirit atıyor. Bunun tek sorumlusu bu örgütleri kuran, yöneten ve silahlandıran ABD’dir. Bu riyakar ülke, dünyada her ülkeyi kandırmış olsa da, tek kandıramadığı ülke Türkiye olmuştur…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mevlüt Mürsel Uzun - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.