Hayatın içinden

Beklenti, umut, hayal yaşam devam ettiği sürece bu üç kelimede hep yolumuzda bizimle yürüyor.

Hangisi daha önemli yada sıralamada önde onu bilmiyorum. Şöyle bir düşündüğümde acaba sıralamada ben nasıl bir yol izledim inanın onuda bulamadım. Umut her zaman olması gereken, beklentide hep var, hayal de sanırım hayatın vazgeçilmezi.

O zaman sıralama da yan yana ilk başta yer alacaklar. Yaşamın içinde yer almaya başladığında bu duygularda başlıyor. Okula başladığında bitirmeyi hayal ediyorsun, bitirdiğinde iyi bir iş beklentin başlıyor, devamında da güzel bir yaşam umut ediyorsun. Yada sıralamayı sondan başa doğru da yapabilirsin.her halükarda hepsinin önemlide aynı ölçüde. Bütün bunları yapabilmek için de en önemli unsur sağlık. Sağlığın yerindeyse daha kolaydır yaşam.

Şu an hastanelerde, evlerde çeşitli hastalıklarla uğraşanların en büyük hayalidir sağlığına kavuşmak, hayalini gerçekleştiğinde yarınlar için umutlanmak gelir aklına.Sonrasında beklentileri gelir gözünün önüne. Onun için yaşamın içinde olmak, hayatımıza bir şeyler katmak için, sağlığımıza özen göstermeliyiz.

Ekim ayı meme kanserinde farkındalık ayıdır. Erken tanı hayat kurtarır sözü boşa söylenmemiştir. Kadınlar olarak önce biz kendimizi önemsemeliyiz. Vücudumuzda oluşan değişiklerin farkına varmalıyız,hiç bir sağlık sorunumuz yoksa bile40 yaşından itibaren senede bir defa mamografi ve ultrasonla kontrollerimize başlamalıyız. Ne yazık ki bu hastalığın şu yaşta başlar diye bir kuralı yok. Onun için en ufak bir değişiklik hissettiğinizde doktora başvurmayı ihmal etmeyin.

Sizi sizden başka kimse iyi tanıyamaz, sizden başka yok; Umudumuz, hayalimiz ve beklentilerimiz hiç bitmesin. Not: Lütfen kendinizi önemseyin...

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Asiye Yılmaz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.