MHP Ankara’dan Özbek çocuklara sağlık desteği

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı, Pursaklar’da yaşayan Özbek ailelerin çocuklarına gönüllü doktorlar aracılığıyla sağlık desteğinde bulundu. Afganistan’da Taliban zulmünden dolayı topraklarını terk ederek Pursaklar’a yerleşen Özbek Türk’ü çocuklar ve ailelerinin devlet desteğinden mahrum olması karşısında harekete geçtik, yoğun istek üzerine öncelikle çocukların sağlık muayenelerinin gerçekleştirildi.

Pursaklar İlçe Teşkilatımızın belirlediği yerde gönüllü doktorlarımızla hasta olan Özbek Türk’ü çocuklarımızı sağlık kontrolünden geçirdik. Kadın Kolları İl Başkanımız sayın Çiğdem Çelik, Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımız ve Pursaklar İlçe Teşkilatımızın mensuplarının nezaretinde devletin şefkat elinin uzanmadığı bu küçücük soydaşlarımızın feryadına kulak verdik ve yaralarına merhem olmaya çalıştık. Sağlık hizmeti verilmesi konusunda desteği olan her bir kardeşimizden Allah razı olsun.

“SOYDAŞLARIMIZA ŞAŞI BAKMAKTAN VAZGEÇİLSİN”

Başta Pursaklar olmak üzere Ankara’nın çeşitli semtlerinde Özbek kardeşlerimizin çok zor şartlarda hayata tutunmaya çalıştıklarını biliyoruz. Sağlıksız konutlarda yaşayan bu insanlarımıza ne acıdır ki, diğer mültecilere tanınan haklar tanınmıyor. Suriye’den gelen mültecilere tanınan hakların Özbek kardeşlerimize tanınmaması tam bir çifte standarttan başka bir şey değildir.

Hükümet yetkililerini aramızda vatandaşların desteğiyle ayakta durmaya çalışan Özbek kardeşlerimize en kısa zamanda kimliklerini, sağlık ve eğitim öğretim haklarını vermelerini talep ediyoruz. Devletimiz bu soydaşlarımıza şefkat elini mutlaka uzatmalıdır, Türk Devleti kendine sığınan bu Özbek kardeşlerimizi ve onların çileli çocuklarını daha fazla mağdur etmemelidir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Fatih Çetinkaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.