- 17 Ağustos 2019

Ekonomi Haberleri Altın Fiyatları - Haberlerankara.Com

Ekonomi Haberleri Altın Fiyatları - Haberlerankara.Com Ekonomi Haberleri Altın Altın ekonomi haberleri neredeyse dünyanın tarihi kadar eskidir....

Büyütmek için resme tıklayın

Ekonomi Haberleri Altın Fiyatları - Haberlerankara.Com

Ekonomi Haberleri Altın

Altın ekonomi haberleri neredeyse dünyanın tarihi kadar eskidir. Eski çağlarda her ne kadar günümüzdeki gibi modern anlamda habercilik olmadıysa da, her zaman altın değeri kavramı mevcuttu. Altın, çok uzun zamanlardan beri değerli bir maden olmasından dolayı kullanılıyor. İnsanlar da ülkeler de altın rezervlerini artırabilmek adına yatırım yapıyorlar, ülkeler sırf bu yüzden diğer ülkelerle savaşmayı göze alıyorlar.

Elinde altın bulunan yatırımcılar hiçbir zaman zarar etmiyor, tam tersi para kazanmış oluyor. Ne var ki bir ülkede ekonomik kriz yaşanması halinde, altın fiyatlarından beklenen verim alınmadığı oluyor.

Altın fiyatları ekonomik krizden nasibini alıyor. Bir ülkede zaman zaman ekonomik kriz dönemleri yaşanabilir. Bu krizin altında yatan birden fazla neden olabilir. Bahsedilmesi gereken en önemli ve temel neden varlıkların aşırı değerlenmesidir.

Altın piyasası varlıkların aşırı değerlenmesi ile birlikte dalgalanabilir. Özellikle gayrimenkuller aniden beklenilen değerin üzerine çıktıktan sonra, bu değer sürdürülebilir olmayacağından kısa sürede aynı hızla düşüş gösterir.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.