Filipinler'de tayfun felaketi!

Filipinler'de etkili olan Rai tayfununda en az 208 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Dışişleri Bakanlığı'ndan Filipenlere taziye mesajı yayımlandı. Filipinler'de hızı saatte 195 kilometreye kadar ulaşan tayfun nedeniyle 300 binden fazla kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı.

The Guardian'ın aktardığı habere göre Ülkenin özellikle güney ve orta bölgelerinde etkili olan afet sonucu evler yıkıldı; yaşanan sellerden milyonlarca kişi etkilendi. Filipinler polisi, can kaybının 208`e ulaştığını, en az 239 kişinin yaralandığını ve 52 kişinin kayıp durumda olduğunu açıkladı.

TÜRKİYE'DEN FİLİPİNLER'E TAZİYE

Bu arada Dışişleri Bakanlığı, Filipinler'in orta ve güney bölgelerini etkisi altına alan Odette tayfunuyla ilgili taziye mesajı yayımladı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, çok sayıda kişinin yaşamını yitirmesi ve yüz binlerce kişinin evlerini terk etmesinin üzüntüyle karşılandığı dikkat çekilerek, "Yaşamını yitirenlerin yakınlarına ve dost Filipinler halkına ve hükümetine taziyelerimizi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz" denildi.

- Haberler Ankara, Gündem bölümünde yayınlandı
https://haberlerankara.com/haber/8885047/filipinlerde-tayfun-felaketi