Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Asiye'nin tedavisi en ideal şekilde yapılacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te pitbull cinsi köpeğin saldırısı sonucu ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş'in tedavisinin en ideal şekilde yapılacağını, süreci hassasiyetle takip edeceklerini belirtti.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Gaziantep'teki pitbull saldırısında ağır şekilde yaralanan Asiye'nin dün gece ambulans uçakla, hem ülkemizde, hem de dünyada parmakla gösterilen doktorlarımızın olduğu Antalya Üniversitesi'ne naklettiklerini açıkladı.

"İnşallah tedavisini en ideal şekilde yapacağız" diyen Erdoğan, "Asiye yavrumuzun bu menfur hadise sonrası işten çıkarılan babasını da çok daha iyi bir yerde çalışmak üzere sevk ediyoruz. Süreci hassasiyetle takip edeceğiz" diyerek sokak hayvanlarının güvenli bir ortama alınması için de belediyelere çağrı yaptı.

Sahipsiz hayvanların sokaklardan alınarak temiz ve güvenli ortamlara taşınmasını önemli bir hizmet olarak gören Erdoğan, "Tüm belediyelerimize hem vatandaşlarımızın güvenliğini sağlayacak hem bu canları koruyacak adımları süratle atmaları çağrısında bulunuyorum" ifadesini kullandı.

 

- Haberler Ankara, Gündem bölümünde yayınlandı
https://haberlerankara.com/haber/8957558/cumhurbaskani-erdogan-asiyenin-tedavisi-en-ideal-sekilde-yapilacak