Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek Mamak'ta ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü

Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek, Mamak'ta yaşayan ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek, çeşitli yardımlarda bulundu.

İlk olarak Alime Şatay’ı ziyaret eden Nevin Gökçek, Kars Sarıkamışlı Alime Şatay’ın, eşini, bir çocuğunu ve gelinini kaybettiğini, bir oğlu ve 3 torunuyla yaşadığını, torunlarına da çevreden gelen fitre ve yardımlarla bakmaya çalıştığını öğrendi. Nevin Gökçek, bunun üzerine ailenin çocuklarına burs bağlanması ve birikmiş borçlarına yardım edilmesi talimatı, isteği üzerine de Alime Şatay’ı umreye gönderme sözü verdi.

Daha sonra, herhangi bir geliri olmayan ve akrabasının evinde oturan 7 çocuklu Nimet Kılıç’ı ziyaret eden Gökçek, ailenin borçlarının kapatılacağını ve elektrik-su borcunun her ay düzenli ödeneceğini, ayrıca Kaymakamlık ile de görüşülüp, Nimet Kılıç’a sürekli destek verilmesinin sağlanacağını söyledi.

Nevin Gökçek, son olarak, 4 çocuğuyla kapıcı dairesinde oturan Döndü Taş’ı ziyaret etti. Eşi asgari ücretle çalışan Döndü Taş’ın elektrik ve su borçları Ayrıca okuyan çocuklara burs bağlanması, küçük bebeğin ihtiyaçlarının karşılanması, bir çocuğun da ana okula yazdırılması ve masraflarının karşılanması talimatını veren Nevin Gökçek, ailenin çocuklarının tümüne giyim yardımı da yapılacağını ve 2 kanepe gönderileceğini de kaydetti.

06 Ekim 2017 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi