Mamak Belediyesi'nde staj yapan üniversite öğrencilerine “İş Sağlığı ve Güvenliği“ konusunda eğitim verildi

Mamak Belediyesi hizmet içi seminerlerini aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda yaz döneminde belediyede staj yapan üniversite öğrencileri İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda bilgilendirildi.

Kazalar ancak önlemlerle engellenir

Mamak Belediyesi hizmet binasında düzenlenen eğitimde iş sağlığı ve güvenliği konusunda sunum yapan A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Erdem Özhan, mevzuatlar,kanun, tüzük, yönetmelikler ve uygulamalarıhakkında bilgi verdi.

Genel iş güvenliği kuralları oluşturulması, kazaların ve meslek hastalıklarının önlenmesi ve güvenli bir iş ortamı oluşturulması konularında stajyerlere bilgiler veren Özhan, kazaların alınacak önlemlerle engellenebileceğine işaret etti. İşveren ve işçinin sorumluluklarını da anlatan Özhan, kişisel donanım koruyucuları hakkında da detaylı bilgiler verdi. 2 gün süren eğitim sonunda öğrencilere katılım belgesi verildi.

29 Temmuz 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.