Çankaya Belediyesinin Nisan ayında başlattığı kültür gezilerinin son katılımcıları üniversite öğrencileri oldu

2017-2018 eğitim yılının başlamasıyla Başkente gelen Hacettepe, ODTÜ ve Ankara üniversitelerinden 630 öğrenci, Çankaya Belediyesi’nin Kapadokya, Konya ve Eskişehir gezilerine katıldı.

Ankara dışına hiç çıkmayan vatandaşların bir günlüğüne de olsa farklı şehir görmelerini sağlayan Çankaya Belediyesi, bu kez de aynı imkanı üniversite öğrencilerine sağladı.2017-2018eğitim öğretim yılının başlamasıyla Başkente gelen üniversiteli öğrenciler, Çankaya Belediyesinin kültür gezileri programından yararlandı.

Hacettepe Üniversitesi, ODTÜ ve Ankara Üniversitelerinden toplam 630 öğrenci Kapadokya, Konya ve Eskişehir gezileri ile bir günlüğüne de olsa derslerden uzaklaşarak yeni yerler keşfetme duygusunu yaşadı.Uzman Rehber eşliğinde gerçekleşen gezide, Eskişehir’de; Kurşunlu Külliyesi, Balmumu Heykel Müzesi, Kent Park, Kapadokya’da; Derinkuyu Yeraltı Şehri, Güvercinlik Vadisi, Üç Güzeller, Ürgüp, Göreme, Konya’da ise Mevlana Türbesi, Meram Bağları, Alaeddin Tepesi gibi yerleri geziyor.Geziden duydukları memnuniyeti dile getiren üniversite öğrencileri, “Hepimiz ayrı şehirlerden geliyoruz. Eğitim için geldiğimiz başkentte böylesine güçlü ve samimi bir yerel yönetimin güvencesinde olmak bizim için büyük bir şans, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’e ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

25 Ekim 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.