Çankaya Belediyesi kış ayının yaklaşmasıyla birlikte asfalt çalışmalarını hızlandırdı

Asfalt sezonunu kapatmaya hazırlanan Belediye, bir yandan yılsonu hedefine yaklaşırken bir yandan da asfaltsız sokak bırakmamak için yoğun olarak çalışıyor.

Çankaya Belediyesi asfalt sezonunu yine yeni rekorlarla kapatmaya hazırlanıyor. Kış ayının yaklaşmasıyla birlikte asfalt sezonunu kapatmaya hazırlanan Çankaya Belediyesi yılsonu hedefi olarak belirlediği 150 bin ton asfaltın 143 bin 204 tonunu sokaklara sererek hedefi hemen hemen yakalamış oldu. Türkiye’nin en büyük ilçe belediyesi konumunda bulunan ve bünyesinde yer alan 124 mahallenin 107’sinde birden asfalt çalışması gerçekleştiren belediye bu süreçte 119 bin 230 ton tam kaplama, 8 bin 255 ton onarım çalışması ile 15 bin 719 ton renkli desenli asfalt çalışması gerçekleştirdi.

AKPINAR MAHALLESİ’NE 2947 TON ASFALT

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in dile getirdiği “Çankaya’nın kaldırım ve asfalt sorunu kalmayacak” sözüyle hareket eden ve çalışmalarını koordineli biçimde sürdüren ekipler, 124 mahallenin 107’sinde çalışmalarını bitirirken toptan mahallelerin çehresini değiştirecek çalışmalar da yapılıyor. Zamanın şartlarına göre yıpranan sokaklarda çalışmalarını sürdüren Çankaya Belediyesi 14 sokakta 2947 ton tam kaplama asfalt serdiği Akpınar Mahallesi’ni yeni bir çehreye kavuşturdu.

Asfalt sezonunu verimli geçiren Çankaya Belediyesi 107 mahallede gerçekleştirdiği çalışmalarda 305 sokakta tam kaplama, 741 sokakta onarım, 145 sokakta renkli desenli asfalt kaldırım çalışmasının yanı sıra 9 okulun, 27 resmi kurumun ve 15 parkın asfalt çalışmasını bitirdi.

16 Ekim 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.