ORC ARAŞTIRMA ŞİRKETİ’NİN YAPTIĞI ANKETTE, BAŞKAN GÖKÇEK, EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINDA YER ALDI

ORC’NİN ANKET SONUÇLARINI TWITTER’DAN PAYLAŞANBAŞKAN GÖKÇEK, ANKARALILARA TEŞEKKÜR ETTİ

ORC Araştırma Şirketi’nin yaptığı son anket, Ankaralıların, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in çalışmalarından memnun olduklarını ortaya koydu.

Başkan Gökçek, ORC Araştırma Şirketi’nin, büyükşehirlerde yaşayan vatandaşlara sorduğu“Büyükşehir belediye hizmetlerinden ve büyükşehir belediye başkanınızdan memnun musunuz?”sorusunda, yüzde 59,4’lik oranla, en başarılı belediye başkanları arasında yerini aldı.

Temmuz ayı içerisinde 30 büyükşehirde, 26 bin 800 kişiyle yüz yüze ve CATİ(bilgisayar destekli telefon görüşmesi)yöntemiyle gerçekleşen, yerel yönetimler araştırmasının sonuçlarını Twitter’dan takipçileriyle paylaşan Başkan Gökçek,“ORC'nin Temmuz ayı belediyeler anketi... Ankaralılara teşekkürler...”dedi.

Anket sonuçlarına göre; Türkiye'deki 30 büyükşehir belediyesi arasında ilk 10'a giren belediye başkanları sıralaması şöyle:

-Zeki Topçuoğlu (Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı) yüzde 59,7,

-Melih Gökçek (Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı) yüzde59,4,

-Enver Yılmaz (Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı) yüzde 58,

-Tahir Akyürek (Konya Büyükşehir Belediye Başkanı) yüzde 57,2,

-Yılmaz Büyükerşen (Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı) yüzde 55,9

-Menderes Türel (Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı yüzde) 55,6

-Fatma Şahin (Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı yüzde) 54,9

-Recep Altepe (Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı yüzde)54,7

-İbrahim Karaosmanoğlu (Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı) yüzde 53,5

-Ahmet Çakır (Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı) yüzde 53,1

Anket şirketinin, "Bu pazar yerel seçim olsa, Ankara Büyükşehir Belediyesi için oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisidir?"sorusuna ise yüzde 48,7 oranında AK Parti, yüzde 34,4 oranında CHP, yüzde 10,3 oranında ise MHP cevabı verildi.

-GÖKÇEK, SON 3 YILIN EN BAŞARILI BELEDİYE BAŞKANI…

Dünya Araştırmacılar Derneği ESOMAR üyesi olan ORCAraştırma Şirketi'nin Mart ayında yaptırdığı "Son 3 yılın en başarılı belediye başkanı"anketinde de Başkan Gökçek, yüzde 61,3’lük başarı oranıyla ilk sırada yer almıştı.

28 Temmuz 2017 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.