Gölbaşı Belediyesi’nin yapımını başlattığı Mevlana Spor Merkezi inşaatı hızla ilerliyor

Genç nesillerin zamanlarını daha iyi değerlendirmesi ve spor faaliyetlerini kolay yapabilmeleri amacıyla Gölbaşı Belediyesi’nin yapımını başlattığı Mevlana Spor Merkezi inşaatı hızla ilerliyor.

Spor salonu ve yüzme havuzunun yüzde 50’si tamamlandı

Bahçelievler Mahallesi’nde yapımına başlanan Mevlana Spor Merkezi’nin inşaat çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ederken, çalışmaların yaklaşık yüzde 50’si tamamlandı. Betonerme imalatlarının devam ettiği spor merkezinde, mekanik ve elektrik tesisat işleri ile ince imalatlara da başlandı.

“Yıl sonunda vatandaşların hizmetine sunulacak”

Mahallelerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yatırım yapmayı amaçlayan Gölbaşı Belediyesi, Mevlana Spor Merkezi ile de Bahçelievler Mahallesi ve yakın mahallelerine hizmet vermeyi amaçlıyor.

Özgün bir mimari yapıya sahip olan ve iki kattan oluşan spor merkezi içerisinde, yüzme havuzu, spor salonu, sauna, Türk hamamı ile çocuk oyun ve bakım birimleri bulunuyor.

“Spora teşvik eden projelere imza atıyoruz”

Uluslararası standartlarda hazırlanan, yüzme antremanlarının ve eğitimlerin yapılabileceği yüzme havuzunun yıl sonunda açılması hedefleniyor.

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, ilçeye yeni ve modern spor tesisleri kazandırmayı amaçladıklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın sağlık açısından önemli ölçüde fayda sağlayacağı bir tesis yapıyoruz. İnsanlarımızı spor yapmaya teşvik eden projelere imza atıyoruz. İlçemizde hem spor yapmayan hem de yüzme bilmeyen kimse kalmayacak” diye kaydetti.

26 Ekim 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.