Metin Hara Kimdir? Metin Hara Biyografisi

Metin Hara Kimdir? Dünyaca ünlü manken Adriana Lima ile ilişkisiyle gündeme gelen Metin Hara, son yılların en tartışmalı isimlerinden biridir.

Metin Hara Kimdir? Metin Hara Biyografi

Dünyaca ünlü manken Adriana Lima ile ilişkisiyle gündeme gelen Metin Hara, son yılların en tartışmalı isimlerinden biridir. Aşk hayatı ve açıklamaları ile sık sık gündeme gelen Metin Hara, geçtiğimiz yıllarda Adriana Lima ile ilişki yaşamasının ardından tüm Türkiye tarafından tanınmıştır.

Sevgili olduklarının ortaya çıkmasının ardından Türkiye dışında tüm dünyanın yakından takip ettiği isimler arasında yer almayı başaran Metin Hara, aynı zamanda bir yazardır. Çeşitli konferansları ve kaleme aldığı kitaplarla ağırlıklı olarak kişisel gelişim eğitimleri veren Metin Hara, geçtiğimiz dönemlerde Adriana Lima ile olan ilişkisini sonlandırmıştır. İlişkilerinin başından sonuna kadar yoğun bir ilgiye maruz kalan Metin Hara, ilişkileri ile ilgili yaptığı açıklamalarla yine gündeme oturmuştur.

Metin Hara Kimdir? Hayatı ve Kariyeri

14 Haziran 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Metin Hara, ilk eğitimini İstanbul 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulunda almıştır. İlköğretiminin ardından orta ve lise öğrenimlerini İstanbul Üsküdar Amerikan Kolejinde eğitimine devam etmiştir. Bu okuldan mezun olmasının ardından Çapa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümüne girerek üniversite eğitimine başlamıştır.

Üniversite eğitimi sırasında geçimini sağlamak için çok sayıda reklam ve tanıtım filminde yer alan Metin Hara, uluslararası ve ulusal birçok kurumsal markanın tanıtım mecralarında yer almayı başarmıştır. Aktif bir yaşamı seçen Metin Hara, üniversite eğitiminin ardından kişisel gelişim alanında faaliyetlerine başlamıştır.

2008 yılında Trusthuman – İnsanagüven Projesi ile farklı bir rota çizen Metin Hara, başka bir dünya mümkün felsefesini odağa alarak toplu ve bireysel seanslara başlamıştır. İnsanları iyi ve doğru olana yönlendirmeyi amaç edinen Metin Hara, takip eden dönemlerde felsefesini ve tavsiyelerini anlattığı birçok kitaba imza atmıştır.

2014 yılında yayımlattığı ve daha sonra üçleme haline gelecek Aşkın İstilası adlı serinin ilk kitabı olan Yol kitabı büyük bir başarıya ulaşmıştır. İlk kitabı Yol ile sadece ilk 3 aylık sürede 100 binin üzerinde bir satış rakamına ulaşmış ve uzun süre çok satanlar listesinin ilk sırasında yerini almayı başarmıştır.

Dokunduğu ve yardımcı olduğu hayatlar için ağaç dikmesi, huzur ve tutukevlerini ziyaretleri, yunusları evlat edinmesi ve sosyal sorumluluk projeleri ile kısa sürede dikkatleri üzerine çekmiş ve takdir toplamıştır. Metin Hara ayrıca Kansersiz Yaşam Derneğinin Yönetim Kurulu üyesi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Şuana kadar üç farklı kitabı yayımlanan Metin Hara; Aşkın İstilası – Yol, İyiliğin Bilim Hali ve İyiliğin Hareket Hali isimli kitapları bulunmaktadır.

Metin Hara ve Adriana Lima Aşkı

Dünyanın en ünlü mankenlerinden biri olan Adriana Lima ile uzun süre ateşli bir aşk yaşayan Metin Hara, dünyanın ve Türkiye’nin gündemine oturmuştur. Son yılların en büyük aşk olayları arasında sayılan Metin Hara ve Adriana Lima uzun süre aşk yaşamış ve ilişkileri geçtiğimiz aylarda son bulmuştur.

İlişkilerinin ortaya ilk çıktığı zamanlarda ikili hakkında birçok iddia ortaya atılmıştır. Özellikle reklam amacıyla ikilinin bir ilişki içinde olduğu iddiaları uzun süre magazin gündeminde geniş yer edinmiştir. Sosyal medyada ikilinin ilişkisi hakkında PR iddialarının hızlı bir şekilde yayılmasının ardından ikili tarafından yalanlama açıklaması gelmiştir.

Geçtiğimiz aylarda ilişkisini sonlandıran Metin Hara ve Adriana Lima, magazin gündeminden ayrılmış olmalarına rağmen hala düşmemiştir. Adriana Lima’nın Metin Hara’dan sonra yine bir Türk olan ünlü iş insanı Emir Uysal ile ilişkisinin ortaya çıkmasının ardından Metin Hara konuyla ilgili videolu açıklama yapmıştır.

İlişkilerinin sonlandığını ve daha çok hayatına yönelmek istediğini ifade eden Metin Hara, açıklamasında annesinin kanser hastalığı nedeniyle ilişkilerini sonlandırdıklarını ifade etmiştir.

18 Kasım 2019 - Biyografi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.