Satın alma, sahiplen

Beypazarı Belediyesi tarafından sokaklardan toplanan sahipsiz köpekler, Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi'nde tedavi edilerek sahiplendiriliyor.

Elif Duman
Elif Duman Tüm Haberleri

Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi, sokak hayvanlarına ev sahipliği yapıyor. Sokaklarda başıboş köpekler tedavileri yapılmak ve kısırlaştırılmak üzere toplanarak Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi'ne götürülüyor. Burada tedavileri yapılan köpekler aşılanırken, hayvanseverler tarafından da sahipleniliyor.

5199 Sayılı Hayvanları Koruma ile 26166 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan ‘’Hayvan Korumasına Dair Uygulama Yönetmeliği, Büyükşehir Belediyesi Kanunu, İçişleri Bakanlığı Genelgeleri Gereği’’ ile Beypazarı Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri 14:00 ile 16:00 saatleri arasında hayvanseverleri bekliyor.

# BELEDİYE HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

29 Ocak 2020 Ankara/ Beypazari- Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.