BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SABANCI İLE BAĞLICA BULVARLARINI BİRBİRİNE BAĞLAYACAK BULVARDA 2 ALT GEÇİDİN YAPIMINA BAŞLADI

ZIRHLI BİRLİKLER’DEN GEÇECEK BULVARDAÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR…

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Zırhlı Birlikler arazisi içinden geçecek ve Sabancı Bulvarı ile Bağlıca Bulvarı’nı birbirine bağlayacak yaklaşık 5 kilometre uzunluğundaki bulvarın yapımını tüm hızıyla sürdürürken, 2 alt geçidin yapımına da başlandı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Eskişehir Yolu ile Bağlıca trafiğine büyük kolaylık sağlayacak 50 metre genişliğindeki bulvarın yapımı için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Bulvarın yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda ve 4'er şeritli olmak üzere, emniyet şeritleriyle birlikte toplam 10 şerit olacağını belirten Üçpınar, “Bulvarda yer alacak sanat yapılarından 2 alt geçidin yapımına başlandı”dedi.Üçpınar, sanat yapılarıyla birlikte diğer taraftan yol açım çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Yapılacak bulvarda, alt geçitler, kuzey ve güney bölgelerini bağlayacak. Ayrıca katlı kavşak ve yolu kesen bir derenin üstünden 40 metre uzunluğunda bir köprü yapacağız. Ayrıca Eskişehir Yolu'ndan Bağlıca'ya gidecekler için (ANSE kavşağı) 80 metre uzunluğunda bir U dönüş köprüsü ile yeni bulvardan Eskişehir Yolu'na dönmek isteyenler için de 60 metre uzunluğunda altgeçit U dönüşü inşa edeceğiz."

Diğer sanat yapılarının inşasına da yakında başlanacağını bildiren Üçpınar, bulvarın sonbahar aylarında bitirilmesinin hedeflendiğini belirtti.

26 Temmuz 2017 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.