Yavuz Sultan Selim Nezaket Okulu öğrencileri açık havada ‘Nasrettin Hoca ile Okula Merhaba’ tiyatrosu izleyip adab-ı muaşeret eğitimi aldı

Pursaklar Belediyesi Yavuz Sultan Selim Nezaket Okulu öğrencileri açık havada tiyatro keyfi yaşadı.

Türkiye’nin ilk ve tek projesi olan Pursaklar Belediyesi Nezaket Okullarında 4 ila 6 yaş arasındaki çocuklar eğelenerek öğreniyor. Yavuz Sultan Selim Nezaket Okulu öğrencileri açık havada ‘Nasrettin Hoca ile Okula Merhaba’ tiyatrosu izleyip adab-ı muaşeret eğitimi aldı. Tiyatroda arkadaş edinme, büyüklere karşı saygı, küçüklere karşı sevgi, eğitimin önemi, çevreye duyarlı olmanın önemi, yardımlaşma, hayvanları koruma gibi konular miniklere anlatıldı.

Tiyatro etkinliğine çocukların yanı sıra veliler de katıldı. Diyaloglarıyla çocukları eğlendiren ve bilgilendiren Nasrettin Hoca karakteri doğru söyleme, büyüklere saygı ve küçüklere sevgi gösterme, çevreyi koruma ve arkadaş edinme gibi konuları kendi üslubunda anlattı.

Küçük yaşta çocuklara tiyatro izleme bilinci de kazandırılan sanatsal etkinliklerle öğrenciler hem eğleniyor hem de görerek öğreniyor. Çocuklarla birlikte tiyatroyu izleyen ve onların mutluluğuna ortak olan veliler, sunulan hizmetlerden duydukları memnuniyeti belirterek Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e teşekkür etti.

05 Ekim 2018 - Kültür - Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.