- 15 Mayıs 2020

Ankara'da Yeni Metro Müjdesi! Ulaşım Ağı Genişliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in doğu kısmında yer alan Mamak ilçesini, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi (AŞTİ) ile Dikimevi arasında çalışan ANKARAY hattına bağlayacak.

mask

ANKARADA YENİ METRO MÜJDESİ: BÜYÜKŞEHİR DİKİMEVİ-NATOYOLU METRO HATTI İÇİN KOLLARI SIVADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent’in doğu kısmında yer alan Mamak ilçesini, Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi (AŞTİ) ile Dikimevi arasında çalışan ANKARAY hattına bağlayacak. Dikimevi-Natoyolu Hafif Raylı Sistem (HRS) hattı projesinin “Uygulamaya Esas Kesin Proje Hizmetleri İhalesi” için ön yeterlilik teklifleri, 4 Haziran 2020 tarihinde alınacak. 7,4 kilometre uzunluğunda olacak hattın ihale ilanına çıkan EGO Genel Müdürlüğü, internet sitesinde ihale ile ilgili ayrıntıları da paylaştı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkentte raylı sistemler ağını genişletmek için çalışıyor.

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Yatırımları Dairesi Başkanlığı Mamak NATO Yolunu Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi AŞTİ ile Dikimevi arasında çalışan ANKARAY hattına bağlamak üzere düğmeye bastı.

ÖN YETERLİLİK TEKLİFLERİ İÇİN İLK TARİH 4 HAZİRAN

Dikimevi-Natoyolu Hafif Raylı Sistem Hattı HRS Projesi için ilk adımı atan Büyükşehir Belediyesi ön yeterlilik tekliflerini 4 Haziran 2020 tarihinde alacak.

EGO Genel Müdürlüğü A1 HATTI ANKARAY DIKIMEVI-NATOYOLU RAYLI SISTEM UZATMA HATTININ UYGULAMAYA ESAS KESIN PROJE HIZMETLERI İHALESI için ilk adımı atarak ilana çıktı. Projeye katılmak isteyen ve projeyle ilgilenen firmalar ihale hakkında ayrıntılı ilana EGO Genel Müdürlüğünün HTTPS://WWW.EGO.GOV.TR/TR/IHALELER internet adresinden ulaşabilecek.

Ön yeterlilik değerlendirmesine katılacak firmalardan puanlama sırasına göre ilk 6 firma tespit edilecek ve daha sonra yapılacak olan işin ihalesine davet edilecek. İhaleyi kazanan firma ile sözleşme imzalanmasından sonra işin 8 ay içinde bitmesi öngörülürken bu süreçte üretilen proje ve ihale dokümanları ile yapım işi ihalesi aşamasına geçilecek.

BAŞKENTTE RAYLI SİSTEM ULAŞIM AĞI GENİŞLİYOR

Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi AŞTİ ile Dikimevi arasında çalışan ANKARAY hattına bağlanacak olan Dikimevi-Natoyolu hattı 74 kilometre uzunluğunda olacak ve 8 ayrı istasyondan oluşacak.

Yapım işi kapsamında 1996 yılında işletmeye açılan ANKARAY AŞTİ-Dikimevi hattının revizyonu ve AŞTİden Söğütözüne 1 istasyon ve 0788 km hattın da işletmeye alınması gerçekleşecek Bu hattın işletmeye alınmasıyla M2 Çayyolu hattına bağlantı yapılması planlanıyor. Yapım işi bittiğinde Söğütözü-Natoyolu arası 168 kilometrelik hat ve 20 istasyon olarak işletmeye alınacak. Bu süreçte ise mevcut ANKARAY hattı işletmesine devam edecek.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.