Mamak Belediyesi’ne Anlamlı Ziyaret

Mamak Belediyesi’ne Anlamlı Ziyaret
Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Sıfır Atık Dairesi yönetimi, Mamak Belediyesi’nin sıfır atık hizmetlerini ve çalışmalarını yerinde inceledi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Sıfır Atık Dairesi yönetimi, Mamak Belediyesi’ne anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Çevreci belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdüren ve bu anlamda birçok projeyi hayata geçiren Mamak Belediyesi, yaptığı çalışmalarla Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın “Sıfır Atık İyi Uygulama Örnekleri” arasına girmeyi başardı. “Atık Getirme ve Eğitim Merkezi, Tekstil Atıklarının Gülümseten Geri Dönüşümü ve Geleceğim Benim Elimde ATİKO Projeleri” Sıfır Atık İyi Uygulama Örnekleri arasında yerini aldı.

Çevreci çalışmaları ile dikkat çeken Mamak Belediyesi’ne Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Sıfır Atık Dairesi yönetiminden de bir ziyaret gerçekleştirildi. Sıfır Atık Dairesi yönetimi, Mamak Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeleri yerinde inceledi.

Mamak Belediyesi Sıfır Atık Çalışmaları Takdir Topluyor

Çevreci belediye anlayışı ile çalışan ve bu konuda özveriyi elden bırakmayan Mamak Belediyesi, sıfır atık çalışmaları ile takdir topluyor.

Geleceğim Benim Elimde ATİKO projesi kapsamında 15 bin 776 öğrenci eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarına katılmıştır. Eğitimlerde sıfır atık ve geri dönüşümün önemi video ve öğretici oyunlarla eğitmenler tarafından anlatılmıştır. Eğitime katılan öğrencilere sıfır atık eğitimi sertifikası verilmiştir.

Tekstil Atıklarının Gülümseten Geri Dönüşümü projesi ile 2 yılda 300 tekstil kumbarası yerleştirilmiş, 844 ton tekstil/giysi atığı toplanmış, 687 bin 535 vatandaşa hizmet verilmiştir. 500 öğrenci ve 500 depremzedeye tekstil yardımı yapılmıştır.

Sıfır Atık Getirme ve Eğitim Merkezi ile 3 yılda 20 bin öğrenciye sıfır atık eğitimi verildi, vatandaşların teslim ettiği atık miktarı 23 tondur. 96 varil petrol, 3 ton biyodizel, 305.070 kWh enerji, 369 ton sera gazı tasarrufu sağlanmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.