Keçiören Okullar Ligi’nin basketbol final müsabakaları sonuçlandı

Keçiören Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gençlere sporu sevdirmek ve onları spora yönlendirmek amacıyla bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Keçiören Okullar Ligi’nin basketbol final müsabakaları sonuçlandı.

Basketbol branşında dereceye giren öğrencilerin madalyalarını Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak taktı. Müsabakalarda ortaokul kızlar ve ortaokul erkekler kategorilerinde 22 okuldan toplam 400 öğrenci yarıştı. Ali Özdemir Spor Tesisleri’nde düzenlenen final müsabakalarında öğrenciler, şampiyon olabilmek için kıyasıya mücadele ettiler. Basketbol takımlarının final karşılaşmalarını Başkan Ak’ın yanı sıra, Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Işık, Keçiören Bağlum Spor Kulüp Başkanı Levent Kızılalp, AK Parti Keçiören İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Tunçbilek ve çok sayıda sporsever de izledi.

''ARANIZDAN MİLLİ SPORCULAR ÇIKACAK''

Mustafa Ak, müsabakalara katılan ve dereceye giren bütün öğrencileri kutlayarak, “Düzenlemiş olduğumuz turnuva ile öğrenciler birbirlerini tanıyor ve okullar arasındaki ilişkiler gelişiyor. Bu turnuvaya katılan değerli çocuklarımız, sizlerin gelecekte anlatacağınız güzel anılarınız olacak. Aranızdan ileride milli formayı da giyecek olan büyük sporcuların çıkacağına yürekten inanıyorum.” dedi. Dünyaca ünlü basketbolcu Hidayet Türkoğlu’nun da okulda keşfedildiğini vurgulayan Başkan Ak, “Turnuvamızda dereceye giren okullarımıza düzenleyeceğimiz Gençlik Şöleni’nde malzeme yardımında bulunacağız. Başarılarınızın devamını diliyorum.” diye konuştu. Ayhan Işık da, düzenlenen bu turnuvaya katılan gençlerin Türk sporu adına güven ve umut tazelediklerini söyleyerek, “Genç sporcularımıza bundan sonraki yaşamlarında katılacakları spor turnuvalarında da başarılar diliyorum.” dedi.

KUPA VE MADALYALARI TAKDİM EDİLDİ

Müsabakaların sonunda küçük kızlar kategorisinde birinci Yalçın Eskiyapan Ortaokulu, ikinci Özel Hayat Koleji, Üçüncü Hacı Mustafa Tarman Ortaokulu, yıldız kızlar kategorisinde birinci Yalçın Eskiyapan Ortaokulu, İkinci Özel Hayat Koleji, üçüncü Danişment Çiçekli Ortaokulu ve Özel Öncü Koleji, küçük erkekler kategorisinde birinci Yalçın Eskiyapan Ortaokulu, İkinci Hacı Mustafa Tarman Ortaokulu, üçüncü Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulu ve Özel Meltem Koleji, yıldız erkekler kategorisinde birinci Yalçın Eskiyapan Ortaokulu, ikinci Hacı Mustafa Tarman Ortaokulu, üçüncü Özel Ceceli Koleji ve Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulu oldu. Dereceye giren okullara kupaları ile madalyalarını Başkan Mustafa Ak ve protokol heyeti takdim etti. Program müsabakalara katılan tüm sporcularla fotoğraf çekimi ile sona erdi.

# BELEDİYE HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

11 Mayıs 2017 Ankara/ Keçiören- Belediye


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.