Tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu:“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

Güçlü bir devlet için insanın değerinin bilinmesi gerektiğini ifade eden Bahadıroğlu “Devleti yaşatmak için önce insanı yaşatmalıyız” dedi.

Sincan Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri kapsamında Sincanlılara farklı etkinlikler sunmaya devam ediyor. Tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu, Sincan Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Biz Osmanlıyız” konulu bir söyleşi yaptı. Lale Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşiye vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

“İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”

“5 bin senelik bir geleneğin mirasçılarıyız, her yerde yürek izimiz var” diyen Tarihçi Yazar Yavuz Bahadıroğlu, “Milletlerin en büyük serveti, kömür, petrol, maden değil, insan yetiştirmektir” dedi. Bahadıroğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Millete hükmeden insandır, insan; en büyük değerdir. Eğer güçlü bir devlet olmak istiyorsak; önce insanın değerini bilmeliyiz. Huzurlu ve hoşgörülü insanın devleti de huzurlu ve hoşgörülü olur. Yıllarca Selçukluyu, Osmanlıyı ve diğer devletleri yaşatan sır, insanı yaşatmaktır. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın.”

Bahadıroğlu, konuşmasında kendisinin Sincanlılarla buluşmasına vesile olan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya teşekkür etti. Söyleşi sonrasında ünlü yazar Yavuz Bahadıroğlu, kitaplarını imzaladı.

02 Kasım 2017 - Kültür - Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Ankara'nın En başarılı ve En İyi Belediye Başkanı Kim? Ankara Belediye Anketi