ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE TEBRİZ'DEN KARDEŞ ŞEHİR OLMA TEKLİFİ

İRAN'IN TEBRİZ ŞEHRİ BELEDİYE BAŞKANI DR. İRAJ SHAHİN BAHER, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ DR. MUSTAFA TUNA'YI ZİYARET ETTİ.

Kardeş şehir sayısıyla Dünya kardeşliğine koşan Başkent Ankara'ya, kardeş şehir olma isteği her geçen gün artıyor.

Avrupa’dan Uzakdoğu'ya, Amerika’dan Afrika’ya kadar çoğu Başkentolan toplam 48kent ile kardeş şehir protokolü imzalayan Ankara Büyükşehir Belediyesi, son olarak Afrika’da bulunan Nijer’in Başkenti Niamey ilekardeşşehir protokolü imzaladı.

TEBRİZ-ANKARA KARDEŞLİĞİ

Başkent Ankara'ya şimdi de İran'ın Tebriz şehrinden kardeş şehir olma talebi geldi.

İran'a bağlıDoğu Azerbaycan Eyaleti’nin Başkenti olanTebriz'in Belediye Başkanı Dr. İraj Shahin Baher, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’yı ziyaret etti. Konuk Belediye Başkanı Baher, Başkan Tuna’ya Ankara ile kardeş şehir olmak istediklerini söyledi.

Tebriz’de bir caddeye Ankara ismini vermek istediklerini de belirten Baher, Ankara'da bir caddenin isminin de Tebriz olmasını, karşılıklı olarak parklara şehir isimlerinin verilmesini ve Tebriz tanıtım günlerinin organize edilmesini talep etti.

"ANKARA ÇOK GÜZEL, TRAFİKSİZ BİR ŞEHİR"

Ankara'ya hayran kaldığını ifade eden konuk Belediye Başkanı Baher, “Başkent Ankara çok güzel ve trafik olmayan bir şehir. Özellikle çevre ve şehircilik konusunda Büyükşehir ile fikir alışverişi yaparak deneyimlerinden istifade etmek istiyoruz”dedi.

Başkan Tuna'yı Tebriz’de ağırlamak istediklerini belirten Baher'e teşekkür eden Başkan Tuna da ikili ilişkilerin geliştirilmesi için her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını vurguladı.

02 Ekim 2018 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.