Yerel Seçim Öncesi Teşkilat, Aday ve Aday Adayları Buluşma Programı

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Altındağ Kültür Sarayı'nda düzenlenen "Yerel Seçim Öncesi Teşkilat, Aday ve Aday Adayları Buluşma Programı"nda konuştu.

Konuşmasına, "Öncelikle Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Özhaseki'yle, bu arada 22 AK Parti ve 3 Cumhur ittifakının Milliyetçi Hareket Partisi kanadından belediye başkan adayımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Şu yaklaşan süreç içerisinde yapacakları çalışmaların bizleri sebep-zafer ilişkisinde, zafere ulaştırmasını Allah'tan niyaz ediyorum." diyerek başlayan Erdoğan, halen görevde olup da 31 Mart'ta hizmet bayrağını devredecek kişilere, Ankara'ya ve AK Parti'ye yaptıkları hizmetleri için şükranlarını sundu.

Erdoğan, görevlerine devam etmek üzere aday gösterilenlere veya ilk defa seçim yarışına gireceklere başarılar diledi.

Aday adayı olarak bu kutlu yarışta yer alan ve adayların açıklanmasıyla artık bu kişilerin etrafında kenetlenen herkese teşekkür eden Erdoğan, "AK Parti'de her kardeşimiz tüm görevlere talip olma hakkına, salahiyetine ve kabiliyetine sahiptir. Yine AK Parti'de her görev bir bayrak yarışı şeklinde üstlenilir. Seçimler işte bu bayrak değişimlerinin yaşandığı dönemlerdir. Tabii bunu atletizmdeki bayrak yarışıyla da birbirine karıştırmayalım. O farklı, o farklı. Bu bir adeta devir teslim sürecidir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelecek seçimlerde kimi kişilerin görevlerine devam ederken kimilerinin de yerlerini yeni isimlere bırakacaklarını ama bu süreç içerisinde asla geri durmayacaklarını vurguladı.

"Ben aday değilim öyleyse bana ne." denilmemesi gerektiğinin altını çizen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Tam aksine adeta kendisi belediye başkan adayıymış gibi çalışmasına o hırsla, heyecanla, aşkla çalışmaya devam edecek. Aday isminin açıklandığı ana kadar olan mücadele de biliyorsunuz demokrasinin gereğidir. Dün adaylarımızı açıkladık ve artık hep birlikte yekvücut olarak siyasi rakiplerimize karşı mücadeleye başladık.

Genel merkez veya il teşkilatlarında yönetici, milletvekili, belediye başkanı olmak, bu görevler için adaylık yarışına girmek elbette önemlidir ama asıl önemlisi AK Parti çatısı altında davamıza, ülkemize ve milletimize hizmet etme şerefine nail olmaktır. AK Parti'nin genel başkanlığı ne kadar şerefli bir görevse, neferliği de aynı derecede şerefli bir vazifedir. Bugün burada bu salonda bulunan arkadaşlarımın her biri, adaylarıyla, aday adaylarıyla, teşkilat mensuplarıyla işte bu şerefe nail olmuş kişilerdir. Rabb'im hepinizden razı olsun."

"ANKARA DA SEMBOL ŞEHİRLERDEN BİRİDİR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de siyasetin sembollerinin bulunduğuna değinerek, "Bu sembollerin başında da belirli şehirlerde alınan neticeler gelir. Ankara da işte böyle sembol şehirlerden biridir. Bunun için biz tıpkı İstanbul'a olduğu gibi Ankara'ya da herhangi bir büyükşehir belediyesini kazanmak veya kaybetmek olarak bakmıyoruz. Çünkü Ankara başkenttir." diye konuştu.

Milletin, Cumhurbaşkanlığında ve Mecliste bu ülkeyi yönetme görevi verdiği kadrolar olarak Başkente de hizmet etmeleri gerektiğini ifade eden Erdoğan, şunları söyledi:

"Hep söylediğim gibi milletimiz bize oy vermeye mecbur ve mahkum değildir. Tam tersine biz her yaştan, kesimden insanla kurduğumuz gönül bağıyla, projelerimizle, yaptığımız hizmetlerle, duruşumuzla bu oyu hak etmeye mecburuz. Yarın büyükşehir belediye başkanımız, adaylarımızla birlikte sizlere bir lansman yapacak. Bu hizmetlere yönelik neler yapacağız, bu bir animasyon gösterisiyle birlikte olacak ve bunlar bu süreç içerisinde zenginleşerek de devam edecek.

Bu atılacak adımlar iktidar ile belediyelerimizin el ele vererek yapacağı hizmetlerin ne denli önemli olduğunu göstermesi bakımından çok önemli. İktidara ters düşenlerin, iktidardan kopuk olanların hizmet verme noktasında ne halde olduğunu zaten görüyoruz. Fakat şu anda bizim avantajlarımız var. Nedir bu avantajlar? Bizler bütün büyükşehirlerimizde, illerimizde, ilçelerimizde el ele omuz omuza veriyoruz, bu hizmetleri en ideal noktaya taşıyoruz."

" ÇANKAYA, YENİMAHALLE NİYE BÖYLE?"

Erdoğan, Ankara'da zaten bunlara şahit olunduğunu belirterek, bugüne kadar AK Parti'nin girdiği 14 seçimden nasıl olup da hep başarıyla çıktığını, 16 yılı geride bırakan kesintisiz iktidarıyla nasıl rekorlar kırdığını merak edenler varsa formülünün bu olduğunu kaydetti.

"Ben hep şunu merak ederim. Çankaya, Yenimahalle niye böyle?" diyen Erdoğan, "Buralarda belediye var. Belediye olduğuna göre çöp, çamur, çukur niye buralarda var, bunlar buralara hizmet niye vermiyorlar? Paraysa, bütçeden bütün belediyelere olduğu gibi eşit koşullarda bunlara da para geliyor. Mesele başka." değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, belediyeciliğin bir aşk olduğunu, "Halka hizmet, Hakk'a hizmettir." diyerek, bu yola çıktıklarını dile getirdi.

AK Parti'de belediyeciliğin sırrının her şeyden önce dertli olanların işi olduğunu söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti:

"Her şeyden önce bir gönül işidir. Eğer dertliyseniz, bu hizmeti yaparsınız, eğer gerçekten gönlünüze bu sinmişse bu işi yaparsınız ama değilse bunu yapmazsınız. Her AK Partili günün 24 saati, yılın 365 günü bu şuurla çalıştığı, çabaladığı, millete hakim değil, hadim olmanın şerefiyle şereflendiği için bu başarılara imza attı. Bu şuuru kaybedenleri de ya milletimiz siyasetten eledi ya da biz onlarla yollarımızı ayırdık."

Erdoğan, "Milletin verdiği yetkiyle, milletin sağladığı imkanlarla yapılan hizmetlerin kerametini kendinde görenlerin bu çatı altında kalma şansları hiç yoktur." ifadelerini kullandı.

"Duvarı nem, insanı gam yıkar" sözünü anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siyasette de insanı kibir, gurur yıkar. Millete tepeden bakmak, kendi çıkarlarını davasının ve ülkesinin üzerinde tutmak yıkar. 'Ben' yıkar, 'biz' varsa her şey var. AK Parti'de 'ben' yok, 'biz' var, hep birlikte." diye konuştu.

Osmanlı döneminde padişahlar cuma selamlığına çıktığında kendisini karşılayan ahalinin "Mağrur olma padişahım, senden büyük Allah var" diyerek tezahüratta bulunduğunu anlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yani bu ne demek, 'Havaya girme, biz seni havanı indiririz.' AK Parti'li belediye de milletvekili de hepsinin bu havanın içerisinde olması lazım. 'Gururlanma padişahım, senden büyük Allah var.' Mesele burada. 'Nasıl olsa belediye başkanı oldum, 5 yıl daha bana kimse afra tafra yapamaz.' o devir geride kaldı. Şimdi öyle bir şey yok. Kim ki bu millete tepeden bakarsa bilesiniz ki biz o arkadaşlarla yol yürümeyiz. Anında gereği neyse onu da yaparız. Kibrin sonu büyüklenme, onun sonu ise Allah göstermesin farkında olmadan sınırı aşmadır. Biz siyaseti hayatımız boyunca, kendimizi de arkadaşlarımızı da işte bu felaketten korumak için her türlü gayreti gösterdik."

"CUMHUR İTTİFAKI'NDA KİMSE KALKIP DA ÇİZDİĞİMİZ ÇİZGİNİN DIŞINA ÇIKAMAZ"

Belediye başkanları, başkan adayları, tüm teşkilat mensupları ve milletvekillerinden bu hususa özellikle dikkat etmelerini isteyen Erdoğan, "Makamlarımızın hizmet makamı olduğunu unuttuğumuz gün, siyasette artık işimiz kalmamıştır. Bazı yerlerde bu dönem aday olamayan veya istediği yerden aday olmayan kardeşlerimin nazlandığı haberlerini alıyorum. Bir defa AK Parti'ye, AK Parti'liye bu yakışmaz. İsmi üzerinde AK Parti'li." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

" Cumhur İttifakı'nda kimse kalkıp da çizdiğimiz çizginin dışına çıkamaz. Cumhur İttifakı'nın gereği ne ise tüm arkadaşlarımız, teşkilatlarımız buna uymalıdır. Uymayanlar olursa kusura bakmasınlar, o zaman kendilerini istirahate davet ederiz. Zira biz bu yolda yürürken bir ittifak oluşturduysak bu ittifak hele hele cumhurun ittifakıysa, bu bir illet, bir zillet ittifakı değil, o zaman hep birlikte çalışacağız, ittifakımızın gereğini de yerine getireceğiz. Bu bir uzun yolculuk, bu uzun yolculukta birbirimizi kıramayız. Birbirimizle dayanışma içerisinde olacağız. Dayanışma içerisinde olacağız ki vatanseverlikten, milliyetperverlikten uzak olanlara karşı 31 Mart akşamı cumhur olarak gereken dersi vermiş olalım."

AK Parti'nin geçmişte kimsenin karşılaşmadığı nice badireleri atlatarak hala dimdik ayakta olmasını hizmet siyasetinden asla ayrılmamasına borçlu olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Ankaralılara vaadimiz, bugüne kadar olduğu gibi yine onlara en iyi hizmeti bizim vereceğimizdir. Niye biz Mehmet Özhaseki kardeşimizi Ankara'ya büyükşehir belediye başkan adayı yaptık? Kayseri'de 5 dönem, dile kolay 21 yıl belediye başkanlığı yapmış, bu çok ciddi bir deneyim." diye konuştu.

"HERHANGİ BİR SPEKÜLASYONA KİMSENİN HAKKI YOK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Özhaseki'nin aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığını ve AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığını üstlendiğini anımsatarak, Özhaseki'yi Ankara'ya layık gördükleri için aday yaptıklarının altını çizdi.

Erdoğan, "Burada herhangi bir spekülasyona kimsenin hakkı yok. Ederse hem davaya yanlış yapmış, ihanet etmiş olur hem de büyükşehir Ankara'ya ihanet etmiş olur. Emaneti eline vermek görevimizdir. Asla ayrımcılık, şu bu.... Bu tür şeyler olamaz, olmaması lazım. El ele vereceğiz ve burada biz biliyoruz ki Ankara'yı inşallah Sayın Özhaseki'yle çok daha ileri bir seviyeye taşıyacağız, götüreceğiz. Biraz belediyeciliği biraz da siyaseti biliyorsam kusura bakmasınlar biz Ankara'ya layığını ilçe belediye başkan adaylarıyla beraber büyükşehirde yaptık ve bu yola da böyle çıktık, hayırlı olsun." değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti'nin daima sözünün eri olduğuna ve 31 Mart'ta da sözüne sadık kalacağına işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Büyükşehir belediye başkan adayımız projelerini zaten hazırlamıştı. İlçe belediye başkan adaylarımız da hazırlıklarını yapıp milletimizin huzuruna çıktıklarında 31 Mart akşamı rekor bir oyla seçimi tamamlayacağımıza inanıyorum. Gözünü Ankara'ya dikenlere inşallah derslerini bir kez daha vereceğiz. Tek vaatleri Ankara'yı ve Türkiye'yi eski kötü günlerine götürmek olanlara cevabımızı şehirlerimizi ve ülkemizi geleceğe taşıyarak vereceğiz. Hizmet adına çakılmış tek çivileri olmadığı halde sürekli parlatılarak, pohpohlanarak, şişirilerek başkentlinin karşısına çıkartılan balonları 31 Mart akşamı bir kez daha patlatacağız. Bunu da Cumhur İttifakı'yla yapacağız."

"CUMHUR İTTİFAKI 31 MART SEÇİMLERİNE GİDEN SÜREÇTE DE AYNI ŞEKİLDE YOLUNA DEVAM EDECEKTİR"

Cumhur İttifakı'nın 15 Temmuz gecesi meydanlarda, kışla önlerinde darbecilerle göğüs göğüse girilen destansı mücadelede kurulduğunu aktaran Erdoğan, "Siyasetin karanlık dehlizlerinde, kirli pazarlık masalarında değil, milletin gönlünde kurulan Cumhur İttifakı 31 Mart seçimlerine giden süreçte de aynı şekilde yoluna devam edecektir. Bu ittifakın asıl gayesi seçim kazanmak değil, ülkemizin istikbal ve istiklalini de garantiye almaktır. Bu ittifak özünde ortak dertlerin, hassasiyetlerin 'neşv ü nema' verdiği bir milli mutabakat ittifakıdır." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ittifakta yer alan iki siyasi partinin farklı politikaları, söylemleri, çeşitli hususlarda farklı çözüm önerileri olabileceğine dikkati çekerek, "Ama bunların hiçbiri ittifakın özünü oluşturan ülkenin ve milletin bekası konusundaki görüş ve mücadele birliğimizin önüne geçmedi, geçmeyecek. Diğer şehirlerimizde olduğu gibi Ankara'da da Cumhur İttifakı'nın gerisindeki işte bu büyük davaya, bu büyük mutabakata uygun şekilde birlikte çalışacağına inanıyorum. Sizlerden bu konuda azami hassasiyeti göstermenizi istiyorum. Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerimizin de aynı hassasiyette hareket edeceklerinden şüphe duymuyorum."

Milletin huzuruna çıktıklarında diğer partilerden ve adaylardan farklı olarak anlatacakları bir başarı hikayeleri olduğunu ifade eden Erdoğan, "Onların nesi var? Hiç. Üstelik bu fi tarihinde kalmış bir hikaye de değildir, halen devam ediyor. Evet, biz yaptığımız hizmetlerle, ortaya koyduğumuz icraatlarla, hayata geçirdiğimiz ve geçirmekte olduğumuz projelerimizle milletimizin karşısına çıkıyoruz." diye konuştu.

Erdoğan, Ankara'nın son 16 yılda yaptıkları 120 milyar liralık yatırımla bu hizmetlerden en çok payı alan şehirlerden biri olduğuna işaret ederek, bu kaynakla Başkente 15 bin 621 yeni derslik, 10 bin 501 kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurtları kazandırdıklarını ve gelecek 3 yıla kadar da 13 bin 800 kişi kapasiteli yüksek öğrenim yurtları daha kazandıracaklarını söyledi.

Ankara'da son 16 yılda 4'ü devlet olmak üzere toplam 12 üniversite kurduklarını, bugün 300 bin üniversite öğrencisinin Başkentte öğrenim gördüğünü anlatan Erdoğan, kente 32'si hastane, toplam 137 sağlık tesisi kazandırdıklarını bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ama bunları Bay Kemal filan bilmez, haberi yoktur, inanın." ifadelerini kullandı.

Yatırım bedeli 3 katrilyon lirayı aşan 3 bin 704 yataklı Bilkent Şehir Hastanesi'ni çok yakında açacaklarını, 3 bin 577 yataklı Etlik Şehir Hastanesi'nin inşaatının da sürdüğünü belirten Erdoğan, Ankara'da 95 bin konut projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

OTOYOL VE YÜKSEK HIZLI TREN HATLARI

Ankara'nın 466 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu bin kilometreye çıkardıklarına dikkati çeken Erdoğan, Ankara-Niğde Otoyolu'nu 2020 yılında hizmete açacaklarını, Ankara-Sivrihisar Otoyolu projesinin de 2023 yılında hizmete gireceğini bildirdi.

Ankara'yı Eskişehir, Konya, Bilecik Sakarya Kocaeli ve İstanbul'la hızlı tren hatlarıyla bağladıklarını, Ankara, Afyonkarahisar, Uşak, Manisa, İzmir yüksek hızlı tren projesinin yapımı ve Ankara, Kırıkkale, Yozgat, Sivas yüksek hızlı tren hattındaki çalışmalarının da süratle devam ettiğini aktaran Erdoğan, "Ankara'ya yüksek hızlı tren garını biz kazandırdık. Başkentray'ı hizmetinize sunduk. Kızılay-Çayyolu, Batıkent-Sincan ve Tandoğan- Keçiören metrolarını biz yaptık. Atatürk Kültür Merkezi-Gar-Kızılay metro uzantısının yapımı devam ediyor. 2020 yılına kadar tamamlanıyor. Kuyubaşı-Gar-Kızılay hattında da etüt projesini tamamladık." diye konuştu.

SAVUNMA SANAYİSİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurtuluş Mücadelesi'nin, 15 Temmuz direnişinin başkenti Ankara'nın son 16 yılda savunma sanayisinin başkenti, kalbi konumuna geldiğine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Dünyanın en büyük 100 savunma sanayi firması arasında bulunan 4 firmamız Başkentimizdedir. 2017 yılında yaklaşık 7 milyar doları aşan üretim gücüne ve yaklaşık 2 milyar dolar ihracat kapasitesine ulaşan savunma sanayimizin yüzde 80'i Ankara merkezlidir. 2018 yılının ilk 11 ayında Ankara'nın savunma sanayinde yaptığı ihracat 873 milyon dolardır. Bu rakam toplam savunma sanayi ihracatımızın neredeyse yarısına tekabül ediyor. 2002 yılından bugüne savunma, güvenlik, havacılık ve uzay alanlarında çok önemli gelişmeler yaşandı. Birçok milli projemizi uygulamaya koyarak, başarılı sonuçlar elde ettik. Önümüzdeki 3 yıllık dönemde özgün tasarım ve ileri teknolojiyle savunma sanayinde Türkiye'yi küresel bir güç haline getireceğiz."

Erdoğan, Kahramankazan'da 723 hektarlık alana Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'ni kurduklarını, havacılık alanında üretim yapacak ilk fabrikanın bu bölgede şubat ayında faaliyete başlayacağını bildirdi.

Ankara'ya Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test Merkezi'ni kazandırdıklarının altını çizen Erdoğan, "Artık kendi uydularımızı kendimiz yapıyoruz. Geçen ay uzay ajansımızı kurduk. Ankara Adliye Sarayı ile Gençlik Parkı arasındaki Atatürk Kültür Merkezi alanında Ankara Atatürk Kültür Merkezi Konser Salonu'nu inşa ediyoruz. AKM ve Hipodrom'un bulunduğu alandan Külliyemize kadar olan kesime ve Gölbaşı'na millet bahçeleri yapıyoruz." dedi.

"BUNA HAYRAN KALACAKSANIZ"

Erdoğan, Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'nin yarın bunları etraflıca anlatacağını ifade ederek, millet bahçeleriyle ilgili çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Bunların, Ankara'ya yaptıkları hizmetlerin özetinin özeti sayılabilecek bir bölümü olduğuna dikkati çeken Erdoğan, millet kıraathanelerinin de aynı şekil ve hızla devam edeceğini vurguladı.

Erdoğan, "Yarın yine sizlere bir başka müjdeyi de başkan adayımız verecek. O da biraz gecikti ama projesi hazır olan Ankara'daki özellikle stadyumu sizlere açıklayacak. Sizler de animasyonda o projeyi gördüğünüz zaman hepiniz buna hayran kalacaksanız." dedi.

Seçim sürecinde semt semt, mahalle mahalle, ilçe ilçe tüm bu hizmetlerin Başkentlilere anlatılması gerektiğini ifade eden Erdoğan, yarın bunlarla ilgili kitapçık ve broşürlerin dağıtılacağını söyledi. Erdoğan, "Yaptıklarımızı anlatacağız ki yapacaklarımız için destek alalım." değerlendirmesinde bulundu.

"HER SEFERİNDE BUNLARI İFŞA EDİYOR"

AK Parti olarak kuruldukları günden beri hep istikamet sahibi olmalarının önemli özelliklerinden biri olduğuna işaret eden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Milletimiz nereye bakıyorsa, biz de oraya bakıyoruz. Milletimiz hangi hayalleri kuruyorsa, biz de aynı hayallerle aynı hedeflere yürüyoruz. Milletimiz hangi dertlerden bizarsa biz de onları çözmek için mücadele ediyoruz. Bunun için vesayetinden darbecisine, teröristinden ekonomik tetikçisine kadar içeride ve dışarıda karşı karşıya gelmedik kimse bırakmadık. Hamdolsun girdiğimiz her mücadeleden Allah'ın yardımı ve milletimizin desteğiyle başarıyla çıktık. Bir de istikameti belirsiz, dolayısıyla rengi ve kimliği karışık, geçmiş sicili, bugünkü duruşu bozuk tipler var. Maalesef ana muhalefet partisi genel başkanı başta olmak üzere yönetim kademeleri ve adaylarıyla büyük ölçüde bu hastalıklarla malüldür. Girmedik kılık bırakmıyorlar ama milletimiz makyajın altındaki yüzü çok iyi bildiği için her seferinde bunları ifşa ediyor. Cenap Şahabettin'in ifadesiyle 'kargayı sesinden tanıyor bu millet."

"KARGAYI SESİNDEN TANIYAN BİR MİLLET VAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin mahalli seçimler öncesi herkese gülücük dağıtmaya başladığını belirterek, "Camilere gidiyorlar maşallah. Allah ziyade etsin. Allah kabul etsin. Ondan sonra bakıyorsunuz vatandaşla olan münasebetler geçmişte olduğu gibi çok farklı. Tabii artık 'kargayı sesinden tanıyan' bir millet var. Bir yandan bölücü terör örgütünün güdümündeki partiyle 'al takke, ver külah' ilişki içindeler. Diğer yandan kendilerini çok farklı bir kulvarda konumlandıran başka partilerle pazarlık halindeler. Biz sizin terör örgütünün parlamentondaki uzantılarıyla veya terör örgütünün ta kendileriyle nasıl 'al takke, ver külah' yaptığınızı biliyoruz. Bunun adı ittifak desek ittifak değil. Çünkü ittifak dediğiniz belirli ilkeler ve amaçlar çerçevesinde kurulur." ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı'nın ilkelerini ve amaçlarına hep vurgu yaptıklarını dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ana muhalefet partisinin ilişkilerine ittifak değil, ihanet demek daha doğrudur. Ülkemize ve milletimize husumet besleyen kim varsa, onlarla birlikte hareket etmenin başka bir adı olamaz. Her fırsatta teröristlere arka çıkmanın, onların diliyle bizlere saldırmanın başka bir adı olamaz. Nerede mi işte Avrupa'da, Almanya'da, terör örgütünün Avrupa Parlementosu'daki temsilcileri ile nasıl birlikte resim çektirdiklerini, ellerinde terör örgütünün paçavralarıyla poz verenlerle nasıl yan yana durduklarını Bay Kemal'in hep birlikte gördük, görüyoruz, biliyoruz. Kendi ülkesini gidip, yabancılara şikayet etmenin, Türkiye'nin aleyhindeki kampanyalara malzeme vermenin başka bir adı olamaz. Bizim milletimiz her şeyi affeder ama ihaneti affetmez. Mart seçimleri aynı zamanda bu gerçeğin tüm açıklığıyla ortaya çıkmasına da vesile olacaktır. Yeter ki biz davamızdan, ahlakımızdan, hizmete ve gönüllere talip olma siyasetimizden taviz vermeyelim. Hep söylediğim gibi bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Ankara olacağız, Türkiye olacağız."

Ankara'nın kurulduğu günden beri olduğu gibi 31 Mart'ta da tüm gücüyle AK Parti'ye sahip çıkacağını söyleyen Erdoğan, şu andan itibaren "durmak yok, yola devam" ifadesini kullandı.

"ASLA OY KAYBI DİYE BİR ŞEY KABULLENEMEYİZ"

Ana kademe, kadın kolları ve gençlik kollarının yoğun bir çalışmanın içerisine girmesi gerektiğinin altını çizen Erdoğan, rehavetin asla olmaması gerektiğini vurguladı. Erdoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

"İnşallah yapacağınız sandık esaslı çalışmalarla birlikte seçim gününde kim hangi sandıkta görev alırsa, sandıktaki görevine dört dörtlük sahip çıkacaktır. Asla oy kaybı diye bir şey kabullenemeyiz. Zaten bunları yaptığımız andan itibaren bakacaksınız, netice çok farklı olacak. Hele hele o gün saat sabah 6'da hemen sandık mahallinde olacaksınız. Ve sandık mahallinde olmak suretiyle de orada duruma hakim olacaksınız. Sandık başkanı geldiği zaman belli bir saati var biliyorsunuz, o saatte gelmeyenlerin yerine önce gelen kimse, sandık müşahidi olarak orada bulunanlar ve sandık kurulu üyesi olarak oraya gelmiş olan arkadaşlarımız görevleri devralacaktır. Buna çok dikkat edeceğiz."

Seçimlerde AK Parti'yi ve Cumhur İttifakı'nı temsil edeceklere başarılar dileyen Erdoğan, hizmet yarışında bayrağı devredeceklere şahsı, partisi ve milleti adına teşekkür etti.

# SİYASET HABERLERİ İLE İLİŞKİLİ:

03 Oca 2019 - 10:27 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Haberler Ankara editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Haberler Ankara değil haberi geçen ajanstır.
Anket Koronavirüs aşısı çıktığında yaptırmayı düşünür müsünüz?