“Uluslararası Büyük Ankara Festivali”nde "mobil manav" hizmeti verilecek

KIRSAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANI GÜVEN:"FESTİVAL'DE AYAŞ’IN DOMATESİNİ, GÜDÜL’ÜN BİBERİNİ, BEYPAZARI’NIN HAVUCUNU VE DOĞAL ET-SÜT ÜRÜNLERİNİSATARAK, HEM ÜRETİCİYE DESTEK OLACAK HEM DETÜKETİCİYE SAĞLIKLI ÜRÜNLER SUNACAĞIZ"

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumartesi günü açılışı yapılacak“Uluslararası Büyük Ankara Festivali”nde, Başkentliler, bir yandan festivalde eğlenirken, diğer yandan da Büyükşehir'in ilçelerdeki üreticilerden temin ettiği organik ürünleri de satın alma imkanı bulacak.

Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven, Ankaralıların, Festival’de, Büyükşehir Belediyesi’ninhibe projesiyle“İyi Tarım Uygulama Sertifikası”alarak üretim yapan Ankaralı çiftçilerin ürettiğidoğal, temiz et ve süt ürünleri ile sebze ve meyvelerinden alabileceklerini söyledi.

Türkiye’de bir ilk olarak, Festival için"mobil manav"tasarladıklarını belirten Güven,“Büyükşehir Belediyesi’nin eski bir otobüsünü, komple manava çeviriyoruz. Büyük süpermarket zincirlerinin manav reyonundan bile büyük olacak. İçinde soğuk dolapları olan, 52 kasalı bir satış aracımızda, Ayaş’ın domatesini, Güdül’ün biberini, Beypazarı’nın havucunu, Ankara’da doğal üretilmiş ne varsa, festival boyunca satışını yapacağız. Satışımızı, BELSO yapacak”dedi.

-ET VE SÜT ÜRÜNLERİ DE OLACAK

Özgür Güven, festivalde bir diğer sürprizlerinin ise organik et ve süt ürünlerinin yapılacağı bir“konteynır-şarküteri”olacağını belirterek,“Şarküteri konteynırımızda, Ankaralı üreticilerden temin ettiğimiz doğal peyniri, tereyağını, süt ürünlerini, aynı zamanda et ürünleri ve çiğ süt satacağız. Festival alanında sütmatik cihazı da kuruyoruz.Tüm Ankaralıları, doğal ürünler almak için festivale bekliyoruz"diye konuştu.

27 Temmuz 2017 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.