Fatih Çetinkaya Kimdir?

MHP Divan Üyesi ve Genel Sekreter Yardımcısı Fatih ÇETİNKAYA MHP 12. Olağan Büyük Kurultay sonrası Milliyetçi Hareket Partisi Divan Üyesi ve GENEL SEKRETER YARDIMCISI olarak Devlet Bahçeli tarafından göreve atanmıştır.

Fatih Çetinkaya Kimdir?

Fatih Çetinkaya, yakın dönem Türk siyasetinin ve Milliyetçi Hareket Partisinin etkin isimlerinden biridir. Gençlik yıllarından itibaren Milliyetçi Hareket Partisinin birçok farklı yapılanmasında, alt ve üst kademe yöneticiliklerde bulunan Fatih Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisinde son dönemde yapılan parti içi yönetici kadrolarındaki yeni atamalarda en dikkat çeken isimlerden biri olmayı başarmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi, Siyasi ve Sosyal İşler İle Protokol İşlerinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve getirilmiştir.

1994 yılından itibaren Milliyetçi Hareket Partisi Ülkü Ocakları Teşkilatların çeşitli görevler alarak Milliyetçi Hareket Partisi içinde yavaş yavaş siyasi faaliyetlerine başlamıştır. Seçim komisyonu başkanlıklarında da bulunan Fatih Çetinkaya, 1998 ve 2003 yılları arasında, Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Yenimahalle İlçe Başkan Yardımcılığı hemen ardından da 2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı görevlerini yerine getirmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, Türk siyasi gündemine özellikle uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürüttüğü faaliyetler ve yaptığı önemli açıklamalarla gelmiştir. Uyuşturucu kullanımının kitlesel bir terör olduğunu ileri süren Fatih Çetinkaya, uyuşturucunun çok büyük tehdit olduğunu ve en az terör örgütleri kadar tehlikeli olduğunu her fırsatta dile getirmiştir. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı olduğu dönemlerde Fatih Çetinkaya bir sempozyum gerçekleştirmiş ve ülkemizdeki uyuşturucu terörüne bir kez daha tüm dikkatleri çekmiştir. Yeni dönemde Milliyetçi Hareket Partisi içindeki göreviyle de bu konu hakkında önemli çalışmalar yürütmesi beklenmektedir.

Fatih Çetinkaya Siyasi Kariyeri

Fatih Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisinin en temel birimi olan, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakıflarında yetişen önemli isimlerin başında gelmektedir. İlk gençlik yıllarında Ankara Demetevler Ülkü Ocaklarında birçok farklı kademede görev alarak, Milliyetçi Hareket Partisi içindeki ilk faaliyetlerini gerçekleştirmeye başlamıştır.

1974 yılında Ankara’da dünyaya gelen Fatih Çetinkaya, aslen Yozgatlı olmasına rağmen küçük yaşlardan itibaren Ankara’da yaşamaya başlamıştır. 1994 yılında Ankara Demetevler ve Yenimahalle Ülkü Ocaklarında aktif siyasi hizmetlerine başlayan Fatih Çetinkaya, bu dönemde parti genel merkezinin dikkatini çekmeyi başarmıştır.

1998 ve 2003 yılları arasında Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Yenimahalle İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde uzun süre faaliyetlerde bulunmuştur. Çeşitli seçim komisyonlarında başkanlık hizmeti de yürüterek kısa sürede parti içinde üst kademelere ulaşmıştır.

2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkan Yardımcılığı makamına getirilen Fatih Çetinkaya bu görevi sırasında birçok önemli projeye imza atmış ve kısa süre içinde Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı görevine getirilmiştir. Ankara İl Başkanı olduğu dönemlerde özellikle; uyuşturucuyla mücadele kapsamında birçok farklı proje ve etkinlik gerçekleştirmiştir. Her fırsatta uyuşturucu terörüne karşı önemli açıklamalarda bulunan Fatih Çetinkaya, yeni dönemde de bu doğrultuda önemli hizmetlerde bulunacaktır.

2017 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla, parti içinde faaliyet yürütmek üzere, İç Anadolu Bölge Müfettişi olarak görev yaptı. Bölge Müfettişlik görevi boyunca oldukça dikkatli ve titiz çalışan Fatih Çetinkaya, bu görevinden kısa bir süre sonra Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine ve Başkanlık Divan Üyeliğine getirilmiştir.  

Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Büyük Kurultay sonrası, MHP içinde yapılan son değişiklikler sonucunda Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı görevinden alınarak, Milliyetçi Hareket Partisi Siyasi ve Sosyal İşler İle Protokol İşlerinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı görevine getirilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlık Divan Üyesi olarak yeni görevine başlayan Fatih Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisinin son yıllardaki en dikkat çeken isimleri arasında yer almaktadır. Parti içi çalışmalarıyla dikkat çeken Fatih Çetinkaya, ülke genelinde yürüttüğü birçok farklı proje ve özellikle uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürüttüğü hizmetler kısa sürede ülke gündeminde yer almasına neden olmuştur.

Üç dönem boyunca Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı görevinde bulunan Fatih Çetinkaya, kısa sürede Milliyetçi Hareket Partisi Başkanlık Divanında yerini almıştır. Milliyetçi Hareket Partisi Siyasi ve Sosyal İşler İle Protokol İşlerinden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisi içinde daha birçok farklı üst düzey görevlerde bulunması beklenmektedir.

Fatih Çetinkaya’nın En Önemli Projeleri

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, yeni görevine getirilmeden önce, Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanı sıfatıyla birçok önemli projeye imza atmıştır. Uyuşturucuyla mücadele kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilen sempozyumla, dikkatleri ülkenin en günce sorunlarından birine çekmiştir.

Uyuşturucuyla mücadele sempozyumu boyunca çok önemli açıklamalarda bulunan Fatih Çetinkaya, şehirlerin sadece yapılaşmayla gelişmeyeceğini ve sosyal kültürel anlamda da önemli yatırımların olması gerektiğine vurgu yaparken, uyuşturucunun Türkiye için önemli bir tehdit olduğunun da defalarca altını çizmiştir.

Geçtiğimiz günlerde Keçiören Belediyesi ve KUBAM ortaklığıyla düzenlenen, Uyuşturucuyla Mücadelede Toplumsal İş Birliği Paneline de katılan Fatih Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcılığı döneminde de bu konuda önemli çalışmalar yapacağı beklenmektedir.       

Fatih Çetinkaya Kimdir? Nerelidir?

Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Büyük Kurultayının yapılması ile gözler MHP'yi yönetecek kurmay isimler merak konusu olmuştur. Uzun yıllar MHP Ankara İl Başkanı olarak görev yapan ve Ankaralıların yakında tanıdığı Fatih Çetinkaya MHP Başkanlık Divan Üyesi oldu.

Askerlik görevini 1996/ 98 yılları arasında tamamladı.İş hayatını, İnşaat Müteahhidi olarak devam ettiriyor.

Milliyetçi Ülkücü Hareket’e hizmet yolunda çalışmalarına 1995/98 yılları arasında Demetevler Ülkü Ocağı’nda başladı.

1998 yılında Yenimahalle Ülkü Ocağı’nda görev yaptı. 1998 yılında gerçekleştirilen Yenimahalle İlçe Kongresi’nde yönetime girerek İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.Bu görevine 2002 yılına kadar devam etti.

2004 yılında gerçekleştirilen Yerel Yönetimler seçimlerinde Yenimahalle Seçim Komisyonu Başkanlığı görevinde bulundu.

2010 yılında gerçekleştirilen Ankara İl Başkanlığı Kongresi’nde yönetime seçilerek Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

2011/2017 yılları arasında Ankara İl Başkanlığı görevinde bulundu. Halen İç Anadolu Bölgesi İlleri Parti Müfettişi olarak görevini sürdürüyor.

18 Mart 2018 tarihinde yapılan MHP olağan kurultayında MYK üyeliğine seçildi. Ardından 24 Mart tarihinde MHP Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi.

Mhp'li Fatih Çetinkaya kimdir? 

Fatih Çetinkaya 1974 doğumlu genç bir siyasetçi olup, Ankara doğumludur. Aslen ise Yozgatlıdır. Evli olan Fatih Çetinkaya, MHP teşkilatının genç ve başarılı olarak siyasi yönünü geliştirmiştir.

Fatih Çetinkaya MHP Ankara

1994 yılında siyasete Ülkü Ocaklarında başlayan Fatih Çetinkaya, uzun yıllar Demetevler ve Yenimahalle Ülkü Ocaklarının çeşitli kademelerinde görev yapmış olup birçok kez seçim komisyonu başkanlıklarında bulunmuştur.

1998-2003 yılları arasında MHP Yenimahalle İlçe Başkan Yardımcılığı görevinide yürütan Fatih Çetinkaya, 2009 yılında Ankara İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

Üç dönem Ankara İl Başkanlığı yapan Fatih Çetinkaya Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatı ile 2017 yılı Aralık ayında İç Anadolu Bölge Müfettişi olarak görevlendirmişti.

İç Anadolu Bölge Müfettişi Olması Sebebiyle Yayınladığı teşekkür mesajında Şu İfadeleri kullanmıştır.

“Bugün itibariyle Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli tarafından "İç Anadolu Bölgesini kapsayan illerimizde Parti Müfettişliği" görevine atanmış bulunmaktayım. Beni bu kıymetli vazifeye layık gören liderimize şükranlarımı arz ederim.”

MHP 12. Olağan Büyük Kurultay sonrası Milliyetçi Hareket Partisi Divan Üyesi ve GENEL SEKRETER YARDIMCISI olarak Devlet Bahçeli tarafından atanmıştır.

Fatih Çetinkaya'nın Önceki Çalışmaları

İl Başkanı Fatih Çetinkaya başkanlığındaki heyet, eylemden zarar gören esnafları ve dolmuş duraklarını da ziyaret etti.

MHP heyeti, Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, beraberinde Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Tatlı, MYK Üyesi Mesut Çelik, il yöneticileri, metropol ilçe teşkilatları ve kadın kolları başkanlarıyla birlikte Güvenpark’ta buluştular. MHP Ankara Teşkilatı mensupları, kol kola girerek terör eyleminin gerçekleştiği olay yerine birlikte yürüdüler. Burada dünden bugüne şehitler için Kuran-ı Kerim okundu, dualar edildi. MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya ve beraberindekiler daha sonra olay yerine karanfiller bıraktılar.

Fatih Çetinkaya Kimdir? Siyasi Etkinlikleri

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya ve beraberindeki heyet daha sonra patlamadan zarar gören esnafları ve dolmuş duraklarını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, peşpeşe gelen Ankara’daki terör saldırılarının kötü izlerini görmekten duyduğu üzüntüsünü dile getirerek, saldırıda hayatlarını kaybeden vatandaşlara rahmet, ailelerine başsağlığı dileklerini iletti.

04 Mart 2019 - Biyografi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Haberler Ankara Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Haberler Ankara hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.